ISTA 1A Paket Testi

Ambalaj Testleri

ISTA 1A Paket Testi

ISTA Test Prosedürü 1A, 150 pound veya daha hafif olan ayrı ayrı paketlenmiş ürünleri test etmek için kurulmuştur. ISTA 1 serisi testler, paketin ve ürünün taşıma tehlikelerine karşı koyma yeteneklerine meydan okur. Bu transit test prosedürü bir bütünlük testi olarak kabul edilir.

ISTA 1A Paket Testi

ISTA testinin faydaları çoktur. Paket testi, hasar görmemiş ürünlerle müşteri memnuniyetini arttırır. Ayrıca ekonomik faydalar veya daha az iade ve hasar iddiası sağlar.  Şirketlerin olası problemleri gerçek problem haline gelmeden önce belirlemelerine yardımcı olur.

Bir ürün ve paketin geliştirme aşamasında test hizmetlerinin yapılması şirketler için yararlı olabilir. Bir paketteki zayıf noktaları belirleyerek, yeniden tasarımın, seri üretilmeden önce sorunu düzeltmesi için bir fırsat vardır. Bu, daha sonra çok zaman ve para tasarrufu sağlayacaktır. EUROLAB mühendisleri bu tür sorunları önlemek için sizinle birlikte çalışacaktır.

ISTA paket test prosedürü 1A, ön koşullandırma, titreşim ve şok içerir. Ön koşullandırma, testten önce ürünün ve ambalajın ortam sıcaklığında olmasını sağlamaktır. Titreşim testi sabit yer değiştirmedir. Şok testi düşme, eğim darbesi veya yatay darbeden oluşur. Müşteri bu üç şok testi yönteminden herhangi birini seçebilir.

Diğer bazı ISTA standartlarının aksine, ISTA 1A sadece bir test örneği gerektirir.

ISTA 1A aşağıdaki önerileri sunar:

  • Sabit yer değiştirme titreşimi yerine rastgele titreşim kullanmak için ISTA Test Prosedürü 1G'yi kullanın.
  • Minimum sıkıştırma değerinin test edilmesi gereken ambalajlı ürünler için ISTA 1C kullanın.
  • Uluslararası dağıtım amaçlı ambalajlı ürünler için ISTA 2A'yı göz önünde bulundurun.
  • Küçük bir parsel dağıtım sisteminde taşınabilecek ambalajlı ürünler için ISTA 3A'yı düşünün.

ISTA 1A ambalaj testi sonuçlarından ne elde edilebilir?

Sonuçlar, paketlenmiş ürünün performansının bir değerlendirmesini sağlar. Bu değerlendirme alternatif ambalaj tasarımlarını karşılaştırmak için kullanılabilir. Çeşitli ambalaj malzemelerini karşılaştırmak için de kullanılabilir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp