ISTA 7D Paket Testi

Ambalaj Testleri

ISTA 7D Paket Testi

ISTA Prosedürü 7D paket testi, taşıma paketlerinin sıcaklık testi için standarttır. Bu paket test standartları, dış sıcaklığa maruz kalmanın etkilerini değerlendirmek için paketlenmiş ürünlerin termal performans testlerini kapsar.

ISTA 7D Paket Testi

ISTA 7D nakliye testleri, herhangi bir malzemeden yapılmış sıcaklık kontrollü taşıma paketlerinin geliştirilmesi için kullanılabilir. Sıcaklık koşullarının test döngülerine maruz kaldığında bir ürünü korumak için bir paketin göreli yeteneğini ölçmek için tasarlanmıştır.

Bu test standardındaki sıcaklık testi döngülerinin genel simülasyonlar olduğuna dikkat etmek önemlidir. Bu standart en kötü durum sıcaklığına maruz kalmayı temsil etmez. Gerekli testler belirli hükümet, endüstri, laboratuvar veya validasyon koşulları içinse, bu gereksinimler ISTA 7D'nin yerini alır.

Test için bir numune ünitesi gereklidir. Bununla birlikte, numunelerin test edilmemiş gerçek ambalaj ve ürün olması önemlidir. İkamelere ihtiyaç duyulursa, mümkün olduğunca özdeş olmalıdırlar. Özdeş içerik, bileşim, termal kütle ve tutarlılık açısından ölçülmelidir.

Bir ISTA 7D test programı ön koşullandırma ile başlar. Bu önkoşullama, test örneğinin minimum 24 saat boyunca gerekli depolama sıcaklığında saklanmasını içerir. Ön koşullandırma tamamlandıktan sonra sıcaklık testi başlayabilir.

Farklı ürün tiplerine farklı sıcaklık profilleri atanır. Örneklerden bazıları, 24 saatlik yurtiçi küçük paket ekspres kargo taşımacılığı ve 72 saatlik uluslararası hızlı hava taşımacılığı taşımacılığını içerir. Her sıcaklık profilinin iki alt profili vardır. Biri kış için, soğuk nakliye alma denir. Diğeri yaz, sıcak nakliye alma olarak adlandırılır.

Sıcaklık profillerinin çoğu için, döngü başına iki saat ila 56 saat arasında değişen dört veya beş sıcaklık döngüsü vardır. Her döngü, tüm döngü boyunca korunması gereken belirli bir sabit sıcaklık hedefine sahiptir. Soğuk sıcaklık döngülerinin çoğu tipik olarak 14 Fahrenheit ila 65 Fahrenheit arasında değişir. Sıcak sıcaklık döngülerinin çoğu 72 derece Fahrenheit ila 95 Fahrenheit arasında değişir. 72 saatlik uluslararası hızlandırılmış hava kargo taşımacılığı profili sırasında devirlerde bir miktar çaprazlama var.

Kararlı durum sıcaklık testine ek olarak, daha kısa sürelerde sert sıcaklık dalgalanmalarını simüle eden rampa profilleri de vardır. Profiller, soğuk tarafta negatif dört derece Fahrenheit ila 65 derece Fahrenheit ve sıcak tarafta 72 derece Fahrenheit ila 113 derece Fahrenheit arasında değişebilir. Bu rampa profilleri sırasında, bir sıcaklıktan diğerine izin verilen tipik geçiş süresi iki saattir.

EUROLAB, ISTA 7D geçiş testinde önemli deneyime sahip ISTA sertifikalı bir test laboratuvarıdır. Geniş gömme odalardan küçük erişilebilir odalara kadar oldukça yeterli sayıda sıcaklık ve nem odamız mevcuttur. Bu oda filosu, planlama konusunda kısa teslim sürelerine sahip olmamızı sağlar. Ayrıca, ürünleriniz için her zaman uygun büyüklükteki hazneyi kullanacağımızdan, uygun fiyatlandırmamızı sağlar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp