ISTA 3E Paket Testi

Ambalaj Testleri

ISTA 3E Paket Testi

ISTA Prosedür 3E nakliye testleri, kamyon yükü gönderileri için birim yüklerde benzer ambalajlı ürünler için tasarlanmış testlerdir. Bu prosedür, birden fazla üründen veya benzer ürünlerin paketlerinden oluşan birim yüklerin testini kapsar.

ISTA 3E Paket Testi

Bu yükler, tam bir kamyon yükü (FTL) dağıtım sistemi taşıyıcısı ile sevkiyat için hazırlanır. FTL, römork yükünün tamamının ünite paketlenmiş ürünlerle doldurulduğu motorlu taşıt nakliyesi olarak tasarlanmıştır. Bunlar genellikle tek bir varış noktasına yönelik perakende ambalajlı ürünlerdir.

ISTA 3E bir numunenin test edilmesini gerektirir. Bu örnek birleştirilmiş bir yük olacaktır. ISTA daha doğru bilgi elde etmek için ek numuneler üzerinde test yapılmasını teşvik eder. Ancak, birden fazla yükün test edilmesi gerekli değildir.

Laboratuvarlara test edilecek örnekleri gönderirken dikkatli olunmalıdır. Numuneler, laboratuvara gönderildiklerinde aşırı paketlenmeli veya laboratuvarda olduklarında yeniden paketlenmelidir. Bu gerçekleşmezse, numuneler laboratuvara ilk sevkiyatla zaten zayıflamış oldukları için yanlış sonuçlar verebilir. Gerçek test, gerçekte var olmayan zayıf yönleri gösterebilir.

Test edilen ürün ve ambalajın konfigürasyonunu, malzemelerini ve yapısını belgelemek önemlidir. Performanstaki önemli farklılıklar bazen önemsiz görünen farklılıklardan kaynaklanabilir. Fotoğraf çekmek şiddetle tavsiye edilir.

Bu standardın test dizisi yedi farklı adım içerir. İlk iki adım atmosferik ön koşullandırma ve koşullandırmadır. Ön koşullandırma, esasen test başlangıcından önce test numunesinin ortam oda sıcaklığında olmasını sağlar. Koşullandırma, numuneyi aşırı çevresel koşullara maruz bırakan bir sonraki adımdır. Bunlar aşırı sıcaklık, nem ve her ikisinin bir kombinasyonunu içerebilir.

Koşullamadan sonra, bir sonraki adım iki yöntemden biriyle tamamlanabilen şok testidir. Bir yöntem eğim etkisidir. İkinci yöntem yatay etkidir. Bu şok testi tamamlandıktan sonra, bir sonraki test bir döner kenar düşme testidir. Sıkıştırma testi bunu takip eder ve üç farklı yoldan biriyle tamamlanabilir. Seçenekler makine uygulama ve bırakma, makine uygulama ve tutma veya ağırlık ve yük dağıtıcıdır. Gönderici, üçünden birini seçme yeteneğine sahiptir.

Son iki adım titreşim ve dönme kenarı düşmesidir. Titreşim testi rastgele bir titreşim profilidir. Numune bir yük olduğundan, titreşim testini tamamlamadan önce belirli gereksinimler vardır. Çalkalayıcı tablası, tespit cihazları içermelidir. Bu cihazlar numuneyi çalkalayıcı masasında ve doğru yönde tutar. En önemlisi, sınırlama cihazları test sırasında test numunesinin dikey hareketini kısıtlamayacak şekilde tasarlanmalı ve uygulanmalıdır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp