ISTA 3K Paket Testi

Ambalaj Testleri

ISTA 3K Paket Testi

ISTA Prosedürü 3K nakliye testi, Avrupa perakende tedarik zincirinde hızlı hareket eden tüketim malları için test standardıdır. ISTA 3K, Project 3K olarak da bilinir. Bu proje, Avrupa 'daki çoklu perakende tedarik zinciri ortamı yoluyla gönderilen paketlenmiş tüketici ürünleri için genel bir simülasyon testidir.

ISTA 3K Paket Testi

Bu standart, büyük perakendeci mağazalarından ve marketlerden yaygın olarak satılan paket yelpazesi için tasarlanmıştır. Standart ayrıca, rulo kafeslerde ve karışık paletlerde mağazaya özgü karışık yüklerin gönderilmesini de içerir.

ISTA 3K'nın tasarlandığı ortam batı Avrupa ülkeleriyle ortaktır. Bu ülkeler İngiltere, Fransa, Belçika, Danimarka, Norveç, Almanya, Avusturya, İsveç, İtalya, İspanya ve İsviçre'dir. Proje 3K, büyük çoklu perakende çevre altyapısının geliştirildiği diğer Avrupa ülkeleri için de kullanılabilir.

Project 3K, çeşitli farklı paket formatları içerir. Bunlar aşağıdakileri içerir:

  • Küçük shrink ambalajlı ürün tepsileri. Bunlar deodorant aerosol gruplarını veya cam kavanozları içerebilir.
  • Shrink ambalajlı büyük ürün tepsileri. Örnekler, içecek kutularının veya deterjan ambalajlarının tepsileri olabilir.
  • Küçük oluklu kutular veya sargılar. Bunlar bir atıştırmalık ürün için rafa hazır oluklu kılıfları içerebilir.
  • Büyük oluklu kutular veya sargılar. Bir örnek, bir içecek cam şişe koalisyonu olabilir.
  • Sargı tepsisiz ambalaj. Bu, içeceklerde veya kağıt havlular gibi kağıt ürünlerinde yaygındır.
  • Çeşitli çantalar. Örnekler arasında köpek maması torbaları veya şeker veya un paketleri yer alır.

ISTA 3K'nın sadece tedarik zincirinin perakendeci tarafından kontrol edilen parçaları ile ilgili olduğuna dikkat etmek önemlidir. Marka sahibi tarafından yaygın olarak kontrol edilen tam palet sevkiyatı ile ilgili uygunluğu belirlemek için ünite yük seviyesinde ayrı testler yapılmalıdır.

Proje 3K, paketleme seviyesinde meydana gelen bir dizi süreci analiz eder. Örneğin, piramit toplama veya sarkma yığınları. Bu genellikle perakendeci dağıtım merkezinde, ünite yükünden diğer paketlerin seçilmesi sonucunda meydana gelir. Ürünün sürüklenmesi de dikkate alınır. Ürünü taşımak, test sırasında simüle edilen bir eylemdir. Bu, temel olarak paketi destek olarak taban veya büzülme sargısı kullanarak kaldırmak ve taşımaktır. Paket yatay etkileri de simüle edilir, çünkü bunlar genellikle otomatik konveyör operasyonları ile gerçekleşir.

Testi tamamlamak için çeşitli paketler kullanılır. Test paketleri testin başlangıcından sonuna kadar kullanılır. Birden fazla özdeş öğe test edildiğinde, hepsinin tüm testleri geçmesi gerekir. Kukla paketler test süreci boyunca kullanılır.

Bu, yaşanan gerçek tehlikelerin doğru simülasyonunu sağlar. Kullanılan üçüncü ürün, bir kafes dolum paketidir. Bunlar, paket tehlike simülasyonlarının etkinliğini artırmak için kullanılır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp