ISTA 2B Paket Testi

Ambalaj Testleri

ISTA 2B Paket Testi

ISTA Prosedür 2B paket testi, 150 pound'un üzerindeki paketlenmiş ürünler için nakliye tehlikelerini simüle eden bir standarttır. Bu test nakliye tehlikelerini simüle eder. Taşıyıcılar ambalajlama yönetmeliklerine uymak zorunda değildirler.

ISTA 2B Paket Testi

ISTA 2B kullanarak transit testi bir dizi avantaj sağlar. Kısaltılmış bir paket geliştirme süresi vardır. Ayrıca ürün lansmanında daha fazla güven var. Ürünlerin korunmasının artırılması karı artıracaktır. Ayrıca ürün hasarını da azaltır. Maddi olmayan bir fayda, düşük getirilerden daha fazla müşteri memnuniyetidir. Bu, iade işinin artmasına yol açar.

ISTA 2B, bir dizi test sekansı içerir. Atmosferik önkoşul ve atmosferik şartlanma ilk ikisidir. Sonraki sıra sıkıştırmadır. Sıkıştırma üç yoldan biriyle tamamlanabilir. Birincisi, makine uygulama ve bırakmadır. Bir sonraki makine uygulama ve tutma. Son ağırlık ve yük dağıtıcı. Gönderici, kullanılacak yöntemi belirlemelidir.

Sıkıştırmanın ardından sabit yer değiştirme testi veya rastgele titreşim testi olabilen titreşim gelir. Şok, nakliyecinin üç alternatif yöntemden birini seçmesini gerektiren başka bir alandır. Bir yöntem düşme testidir.

Başka bir yöntem de eğim darbe testidir. Mevcut son yöntem yatay darbe testidir. İlk şok testi dizisini takiben, dönme kenarı düşme testi kullanılarak başka bir şok testi dizisi daha vardır. Aşağıdaki test dizisi bir başka titreşim testi türüdür.

Sıkıştırma testini tamamlarken, yığınlama hatasına neden olabilecek kutu arızasının her zaman bir test hatası olarak değerlendirilmemesi önemlidir. Paketlenmiş ürünün dağıtım sırasında depolanması bir hatadır. Ancak depolanmayacaksa bir hata değildir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp