ISTA 1B Paket Testi

Ambalaj Testleri

ISTA 1B Paket Testi

ISTA Prosedürü IB Paket Testi 150 kilodan ağır ürünler içindir. Test prosedürü, bir ambalajın ürünü normal nakliye tehlikelerinden koruma yeteneğini belirlemek için kullanılır. Bu test prosedürü ayrı ayrı paketlenmiş ürünler içindir.

ISTA 1B Paket Testi

ISTA 1B geçiş testinin test dizisi, koşullandırma, titreşim ve çeşitli şok türlerini içerir. Koşullama, ünitenin ortam sıcaklığında olmasını sağlamaktır. Bir paketin dağıtım kanalı boyunca karşılaşabileceği farklı ortamları simüle etmek için koşullandırma ve ön koşullandırma yapılır. Titreşim sabit bir yer değiştirme titreşimidir.

Darbe testi düşüş, eğim darbesi, yatay darbe veya dönme kenarı düşüşünü içerir. Sadece bir şok testi yöntemi kullanılmalıdır. Ünitelerin her üç yöntemin de test edilmesine gerek yoktur. Titreşim ve şok testleri, bir paketin dağıtım sırasında karşılaşabileceği farklı tehlikeleri simüle etmek içindir.

Düşme veya darbe her bir yüz veya tarafta meydana gelir. Damlalar belli bir sırada gerçekleşecektir. Darbe testi dört yüzde yapılmalıdır. Dönen kenar düşüşü, bir kenarın yerden üç ila dört inç kaldırılmasını içerir. Kutunun bu kenarı daha sonra bir kereste veya destek ile desteklenir. Diğer kenar daha sonra sekiz inç yükseltilir. Kaldırıldığı yükseklik, paketin ağırlığını dikkate alan bir formülle önceden belirlenir. Paketin serbestçe düşmesi için daha yüksek kenar serbest bırakılır. Düz ve sert bir yüzeye düşürülmesi önemlidir.

ISTA 1 A testinde olduğu gibi, sadece bir test ünitesi gereklidir.

ISTA 1B üç bölüm içerir:

  • Genel Bakış, test laboratuvarına girmeden önce gerekli genel bilgileri sağlar.
  • Test, laboratuvarda test yapmak için özel talimatları sunar.
  • Rapor, ISTA'ya bir test raporu göndermek için hangi verilerin kaydedilmesi gerektiğini gösterir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp