ISTA 1C Paket Testi

Ambalaj Testleri

ISTA 1C Paket Testi

ISTA 1C transit test prosedürü, 150 kilodan daha hafif ambalajlı ürünler için genişletilmiş testtir. Bu test prosedürü, şirketlere bir ürünün paketinin, ürününü nakliye tehlikelerinden koruma yeteneğini belirlemesinde yardımcı olur.

ISTA 1C Paket Testi

Bu standardın bir kızak veya paletteki 100 pound'dan daha ağır paketler için olmadığını belirtmek önemlidir. Prosedürün doğru bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak için ambalajın boyutu ve ağırlığı önemlidir.

ISTA 1C için test dizisi atmosfer koşullandırmasını içerir. Amaç, ünitenin ortam oda sıcaklığında test edilmesini sağlamaktır. Bir sonraki test adımı sıkıştırma testidir. Sıkıştırma miktarı test edilen paketin boyutuna ve ağırlığına dayanır. Titreşim testi dahildir. Titreşim sabit yer değiştirme veya rastgele olabilir. Şok testi son testtir. Düşme testi, eğim darbe testi veya yatay darbe testi içerir. Müşteri yöntemi seçebilir ve yalnızca bir yöntem test edilir. Test protokolü, dağıtım kanalını simüle etmek için kullanılır, bu nedenle şirketinizin kullandığı belirli dağıtım sistemini dikkate almak önemlidir.

ISTA 1C sevkiyat testleri, paketlerde sevkıyatın zorlu ortamına dayanma kabiliyeti sağlar. Bu testi tamamlayarak şirketler gelecekteki olası sorunlara ilişkin fikir sahibi olacaklar. Sorunları erken tespit ederek alternatifler belirlenebilir. Bu alternatifler, boyutların ve şekillerin veya ambalaj malzemelerinin yeniden tasarlanması olabilir.

Test tamamlandıktan sonra EUROLAB, gerekli tüm verileri gösteren bir test raporu sunar. Bu test raporu ISTA'ya sunulmalıdır. Ürün ve paket gereksinimleri karşıladıysa, şirket ambalajında ​​bir lisans numarasıyla birlikte ISTA işaretini yazdırabilecektir.

Bu, paketin ISTA sevkiyat öncesi testinin gerekliliklerini geçtiğini gösterir. Bu paket sertifikası dünya çapında tanınacaktır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp