EN 14477 Esnek Ambalaj Malzemesi için Delinme Direnci Test Standardı

Ambalaj Testleri

EN 14477 Esnek Ambalaj Malzemesi için Delinme Direnci Test Standardı

EUROLAB laboratuvar EN 14477 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. EN 14477 standardı, esnek ambalaj malzemesinin delinme direncini belirlemek için kullanılan bir test standardıdır. Bu standart, malzeme testi için maksimum kuvveti ve uzamayı belirlemek için bir test prosedürü sağlar.

EN 14477 Esnek Ambalaj Malzemesi için Delinme Direnci Test Standardı

EN 14477, lityum iyon pillerde kullanılanlar gibi filmlerin delinme direncini belirlemek için de kullanılmıştır, ancak standart kapsam çok katmanlı esnek paketlemeye odaklandığından standartta doğrudan bahsedilmemektedir.

EN 14477, lityum iyon pillerin artan popülaritesi nedeniyle giderek daha önemli bir test standardıdır. Lityum iyon piller, üreticilerin iletkenliği iyileştirmeye ve kapladığı alan miktarını en aza indirmeye çalıştıkça giderek daha ince hale gelen bir ayırıcı malzeme (pilin anodu ile katodu arasındaki zar) içerir.

Bu ayırıcı filmler genellikle polimerlerden yapılır ve pilin montajı sırasında sarma işlemine dayanacak kadar mekanik olarak yeterince güçlü olmalıdır. Malzeme değerlendirme açısından, hangi malzemenin optimal olduğunu belirlerken delinme direnci gibi mekanik özellikleri anlamak önemlidir.

Test fikstür, test sırasında numunenin hareket etmesini veya kaymasını önlemek için gerekli olan, numune ile fikstür gövdesi arasına giren önemli bir kauçuk halka içerir. Instron ayrıca 0,8 mm çaplı problara ek veya yedek olarak 1 mm çapında bir delme probu, CP114502 sunar. 1 mm çapındaki prob standarttan sapma gösterse de, çeşitli durumlarda ince film malzemelerin delinme direncini değerlendirmek için kullanılabilir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur. Test ve sertifikasyon talepleriniz için laboratuvarımızla iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp