ISTA 7E Paket testi

Ambalaj Testleri

ISTA 7E Paket testi

ISTA 7E - Parsel Teslim Sistemi Sevkiyatında Kullanılan Termal Taşıma Ambalajı için Test Standardı

ITSA 7E, 7-Serisi testlerin, paket teslimat sistemi ile gönderilen ayrı ayrı paketlenmiş ürünlerin dış sıcaklık maruziyetlerinin etkilerini değerlendiren yeni bir versiyonudur. Bağımsız bir standart olarak kullanıldığında, yalıtılmış nakliye konteynerlerinin genel testi ve yeterliliği için kullanışlıdır.

ISTA 7E Paket testi

ISTA 7E standartlarına göre testlerin Federal İlaç İdaresi (FDA) ve İlaç Değerlendirme ve Araştırma Merkezi (CDER) yönergelerine uyması önerilir. Ayrıca, yalıtılmış nakliye konteyneri termal performansını da doğrular. Yeterlilik süreci, ürünün son kullanıcısına ve ürün tedarikçisine fayda sağlar. Termal ambalajlama ile ürünün maksimum raf ömrüne sahip olduğundan emin olabilirsiniz. Tedarik zinciri daha düşük maliyetlerle sonuçlanarak ürünün daha uygun fiyatlı olmasını sağlar.

ISTA 7E testine başlamak için test laboratuvarının test için uygun sayıda numune alması gerekir. Paket ve ürün, numune üzerinde gönderim koşullarının doğru bir temsili olan en iyi test sonuçlarını elde etmek için kullanılmamalıdır. Eğer gerçek ambalaj ve ürün mevcut değilse, yedekler kullanılabilir, mümkün olduğu kadar asıl numuneye yakın olmalıdırlar.

Test sırasında ürün ve paket bir birim olarak kabul edilir. ISTA, doğru sonuçlar için her seferinde yeni bir numune kullanılarak üç numunenin test edilmesini önerir. Soğutucu akışkan veya sıcaklık dengeleyici, üretim sırasında kullanılan gerçek soğutucu olmalıdır. Mükemmel test örnekleri sağlamak için, bir üst kutuya gönderilmeli veya laboratuvarda monte edilmelidir. Test örneği sıcaklık koşullandırmaya tabi tutulacaktır.

Performansı ölçmek için kriterler oluşturmak amacıyla ISTA kılavuzları kullanılacaktır. Paket kondisyonlama odalarına yerleştirilecek ve belirtilen sıcaklık ve neme ayarlanacaktır. Ürüne veya pakete herhangi bir hasar, bozulma veya arıza hasarı göstergesi gözlenecektir.

Testin sonunda, EUROLAB kullanılan spesifik test prosedürünü özetleyen kapsamlı bir rapor yazacaktır. Bu, test örneğinin tabi olduğu sıcaklık ve nem farklılıklarını içerir. Ek olarak, laboratuvar paketi ve ürün ölçümlerini, boyutunu, ağırlığını vb. kaydedecektir.

ISTA 7E, ISTA Termal Taşıma Sertifika Markasının alınması için gerekli adımlardan biridir. Bu işaret, yalnızca lisans sözleşmesi ve bir ISTA üyesi tarafından kullanılan yalnızca sertifikalı paketlere yazdırılabilen tescilli bir sertifika işaretidir.

Sertifikasyonun sürdürülebilmesi için, üretim prosesinde veya paketin kendisinde bir değişiklik olduğunda tekrar test yapılmalıdır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp