ISTA 2C Paket Testi

Ambalaj Testleri

ISTA 2C Paket Testi

ISTA Test Prosedürü 2C, mobilya ambalajı için gerekli paket testini özetler. Özellikle, bu prosedür mobilyaların (kutu malları) ayrı ayrı paketlenmiş ürünlerinin sevkiyat için test edilmesini kapsar.

ISTA 2C Paket Testi

Bu prosedür için geçiş testi dört test dizisi içerir. Birincisi atmosferik ön koşullamadır. Teste başlamadan önce ambalaj en az 12 saat boyunca oda sıcaklığında bekletilmelidir.

Bir sonraki test dizisi, isteğe bağlı olan ancak önerilen atmosferik koşullandırmadır. Bu dizi sırasında, paket çeşitli koşullardan birine veya daha fazlasına tabi tutulur. Bu koşullar aşırı soğuk sıcaklıkları, aşırı sıcak sıcaklıkları, yüksek nemi ve düşük nemi içerir. Bir aralıktan diğerine değişen önerilen koşullar da vardır. Şartlandırma için tipik ıslanma süresi 72 saattir. Bu testin amacı, paketin performansını beklenen atmosferik sınırlarda tanımlamaktır. Bu satıcıya bu aşırı uçların mobilya ambalajı ne kadar zararlı olacağına dair fikir verecektir.

ISTA 2C testinde bir sonraki test dizisi titreşim testidir. Bu test dizisi, dinamik bir yük altında rastgele test gerektirir. Üst yük, 108 inçlik bir römorkta zemine yüklü bir nakliye ünitesinin üzerindeki yükü simüle eder. Üç seviye üst yük test seviyesi vardır.

Birinci seviye, küp başına 12 kilo. İkinci seviye küp başına 10 kilo. Üçüncü seviye,  küp başına sekiz kilo. Üçüncü seviye yöntemi, taşıyıcının hava sürüş kamyonları kullandığını varsayar. Üst yük için birkaç gereklilik vardır. Test örneğinden daha büyük olmalıdır. Bununla birlikte, örneği bir buçuk inçten daha fazla sarkmamalıdır. Ayrıca ağırlığı tüm test ünitesine eşit olarak yaymalıdır.

Son test dizisi şok testidir. Gönderici, üç farklı seçenekten birinden bir şok testi yöntemi seçebilecektir. Mevcut ilk yöntem damla testidir. İkinci yöntem eğim çarpma testidir. Nihai yöntem yatay darbe testidir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp