ISTA 3A Paket Testi

Ambalaj Testleri

ISTA 3A Paket Testi

ISTA Prosedürü 3A paket testi, 150 pound'dan daha düşük paketleri test etmek için bir standarttır. Bu paket test standardı, parsel teslimat gönderileri için paketlenmiş ürünler için tasarlanmıştır. Bu test dört farklı paket tipi için tasarlanmıştır. Bu paketler genellikle hava veya kara yoluyla bireysel paketler halinde dağıtılır. Tipler arasında standart, küçük, uzun ve düz paketler bulunur.

ISTA 3A Paket Testi

Standart paketler, küçük, düz veya uzun ambalajlı bir ürün için diğer tanımları karşılamayan herhangi bir ambalajlı ürün olarak tanımlanır. Bunlar geleneksel sunta kartonları, plastik kapları, ahşap kapları veya silindirik kapları içerebilir.

Küçük ambalajlı ürünler boyut ve ağırlık olarak tanımlanır. 800 inç küp hacmini aşamazlar ve en uzun boyutu 14 inç veya daha azdır. ISTA 3A ayrıca 10 pound veya daha az ağırlığa sahip küçük paketler gerektirir.

Düz ambalajlı ürünlerin en kısa boyutu sekiz inç veya daha az olmalıdır. Bir sonraki en uzun boyut, en kısa boyuttan dört kat veya daha fazladır. Ayrıca, hacim 800 inç küp veya daha büyük olmalıdır.

Uzun paketler 36 inç veya daha büyük bir boyuta sahiptir. Ayrıca paketin diğer boyutlarının her birinin en uzun boyutun yüzde 20 veya daha az olması gerekir. Paketlenmiş bir ürün hem düz hem de uzatılmış olarak nitelendirilirse, uzatılmış bir paketmiş gibi test edilmesi gerektiğine dikkat etmek önemlidir.

ISTA 3A, ürünün kırılgan veya sıvı olduğu düşünülmedikçe bir test örneğinin test edilmesini gerektirir. Kırılgan bir ürün, koruyucu ambalaj olmadan düşürüldüğünde kolayca kırılabilen bir ürün olarak tanımlanır.

Kırılgan ürünlerin örnekleri arasında seramikler, kil, elektronik cam ve porselenler bulunur. Sıvılar, sıvıların yanı sıra, 70 Fahrenhayt'ın üzerindeki sıcaklıklara maruz kaldıklarında sıvı olabilen yarı sıvıları ve katıları içerir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp