EN ISO 11810 Lazerler ve Ekipmanları, Cerrahi Örtüler, Hasta Koruyucu Örtüler için Test Yöntemi

Medikal Testler

EN ISO 11810 Lazerler ve Ekipmanları, Cerrahi Örtüler, Hasta Koruyucu Örtüler için Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar EN ISO 11810 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Tek kullanımlık ve yeniden kullanılabilir, cerrahi örtüler olarak kullanılan dokuma ve dokuma olmayan malzemeler ve lazere dayanıklı olduğu iddia edilen diğer hasta koruyucu örtüler için geçerlidir. Bu Uluslararası Standardın amacı, lazer kaynaklı tehlikelere göre cerrahi örtülerin ve diğer hasta koruyucu örtülerin test edilmesi ve sınıflandırılması için standart bir yöntem sağlamaktır.

EN ISO 11810 Lazerler ve Ekipmanları, Cerrahi Örtüler, Hasta Koruyucu Örtüler için Test Yöntemi

EN ISO 11810 Test Amacı

Bu Uluslararası Standardın amacı, genel bir yangın güvenliği spesifikasyonu olarak hizmet etmek değildir ve bu nedenle bu Uluslararası Standart, diğer tutuşturma kaynaklarını kapsamaz.

EN ISO 11810 Test Prosedürü

Lazere dayanıklı olmayan parçaların lazer kaynaklı yanıcılık özelliklerini değerlendirmek için kullanılılır.

Tüm malzemeler kirişin bölümlerini yansıtır ve kullanıcının aynasal yansımanın bir tehlike oluşturup oluşturamayacağına karar vermesi gerekir. Bu yöntemle test edilen ürünlerin kullanıcıları, cerrahi örtünün ve/veya hasta koruyucu kılıfın lazer direncinin dalga boyuna duyarlı olacağı ve cerrahi örtünün veya hasta koruyucu kılıfın uygun olduğu dalga boyunda daha iyi test edildiği konusunda uyarılır. Diğer dalga boyları kullanılarak test edilirse, güç ayarlarının ve teslimat modlarının açıkça belirtilmesi gerekir.

Eurolab tarafından işletmelere, medikal testler kapsamında, mühendislerimiz tarafından titizlilikle yürütülen EN ISO 11810 test hizmetleri verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.