EN ISO 7864 Tek Kullanımlık Steril Hipodermik İğne Testleri

Medikal Testler

EN ISO 7864 Tek Kullanımlık Steril Hipodermik İğne Testleri

EUROLAB laboratuvar EN ISO 7864 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu Uluslararası Standart, esas olarak insan vücudundan sıvıları enjekte etmek veya çekmek için tasarlanmış tek kullanımlık steril hipodermik iğneleri kapsar.

EN ISO 7864 Tek Kullanımlık Steril Hipodermik İğne Testleri

İğnelerin yapımında kullanılacak plastik malzemeler belirtilmemiştir, çünkü bunların seçimi bir dereceye kadar bireysel üreticiler tarafından kullanılan tasarım, üretim süreci ve sterilizasyon yöntemine bağlı olacaktır. Bu Uluslararası Standartta belirtilen hipodermik iğneler, ISO 80369-1 ve ISO 80369-20 ile bağlantılı olarak ISO 80369-7'de belirtildiği gibi %6 Luer konik bağlantıya sahip şırıngalarla kullanım için tasarlanmıştır.

EN ISO 7864 Standart Kapsamı

Bu Uluslararası Standart, 0,18 mm ila 1,2 mm olarak belirlenmiş metrik boyutların tek kullanımı için steril hipodermik iğneler için gereksinimleri belirtir. Diş iğneleri ve kalem iğneleri gibi kendi standardı kapsamında olan cihazlar için geçerli değildir.

EN ISO 7864 tek kullanımlık hipodermik iğneleri ve temizlik, asitlik ve alkalinite sınırları, çıkarılabilir metaller için limitler, boyut tanımı, uzunluk toleransları, kusurlardan kurtulma, yağlayıcılar, iğne noktası, hub ve iğne tüpü arasındaki bağ, lümen açıklığı, birincil ve ikincil konteyner ambalajına yönelik testleri ele alır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.