Hızlandırılmış Yaşlanma Raf Ömrü Testi

Medikal Testler

Hızlandırılmış Yaşlanma Raf Ömrü Testi

Hızlandırılmış yaşlanma ve raf ömrü testleri, sıcaklık, nem ve ışık gibi çevresel koşulların ürününüzün ömrünü ve bütünlüğünü nasıl etkileyeceğini belirlemeye yardımcı olabilir.

Hızlandırılmış Yaşlanma Raf Ömrü Testi

Tıbbi Cihaz Hızlandırılmış Yaşlanma

Hızlandırılmış yaşlanma, tıbbi cihaz üreticilerinin normal kullanımda henüz belirlenmediğinde bir ürünün yararlı ömrünü tahmin etmeleri için özellikle önemlidir. Tıbbi cihaz test uzmanlarımız ürününüzün ömrünü ve güvenliğini tahmin etmeye yardımcı olabilir.

Hızlandırılmış yaşlanma test yöntemlerimiz, sıcaklık, nem, UV'ye maruz kalma (UVA veya UVB) ve Soğuk Beyaz UV'nin (daha yüksek yoğunlukta kranklanmış iç aydınlatma) etkilerini sıkıştırılmış zamanda ve laboratuvar ortamında belirlemek için çevre odalarını kullanır. Gerçekleştirdiğimiz en yaygın hızlandırılmış yaşlanma testi ASTM F1980'dir.

Raf Ömrü Testi

Raf ömrü testi, ambalajın bozulabilir bir ürünü koruyup koruyamayacağını belirlemeye yardımcı olur. Ambalaj malzemesi aşırı sıcaklıklardan yalıtım sağlamak zorundadır ve hassas ürünler nemle harap olabilir.

EUROLAB, bu tür olayları simüle etmek ve ürününüzün raf ömrünü ve dayanıklılığını belirlemeye yardımcı olmak için çok çeşitli çevre odaları ve test kurulumları ile donatılmıştır.

Hızlandırılmış yaşlanma veya raf ömrü testinin süresi nedir?

Test süresinin uzunluğunun hesaplanması, Arrhenius reaksiyon hızı fonksiyonundan türetilir. Nihai test süresi size kalmış, ancak endüstri tarafından tanınan birçok standart vardır.

Uzmanlarımız deneyimlerini ve bilinen endüstri standartlarını, ürününüze en uygun testlere karar vermek için kullanabilirler. Hızlandırılmış yaşlanma ve raf ömrü testimiz hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Test ettiğimiz standartlar

Amerikan Malzeme Test Derneği

  • ASTM F1980: Tıbbi Cihazlar için Steril Bariyer Sistemlerinin Hızlandırılmış Yaşlanması için Standart Kılavuz
  • ASTM D4332: Test için Kapları, Paketleri veya Ambalaj Bileşenlerini Şartlandırmak için Standart Uygulama
  • ASTM F1327: Tıbbi Ambalaj için Bariyer Malzemelerine İlişkin Standart Terminoloji

Diğer Standartlar

  • ANSI / AAMI / ISO 11607: Terminal olarak sterilize edilmiş tıbbi cihazlar için ambalaj

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.