Takviye Edici Gıda Analizleri

Medikal Testler

Takviye Edici Gıda Analizleri

İnsanlar takviye gıdalar alarak uzun ömürlü olmak konusunda çaba harcamaktadır. Takviye gıdalar sadece eksikliğe karşı koruma sağlamakla kalmamakta, aynı zamanda erken ölümle sonuçlanan ortalama beslenme şekli ile ömrü onlarca yıl uzatan optimum beslenme arasındaki farkı da kapatmaktadır.

Takviye Edici Gıda Analizleri

Takviye edici gıdalar, yağmacı serbest radikallerin sağlıklı hücrelere zarar vermesini önler, hasarlı hücrelerin onarımını ve yenilenmesini hızlandırır ve yenilenmeyi kolaylaştırır. Bunların sonucu, daha uzun, daha sağlıklı ve daha canlı bir yaşamdır.

Takviyeler gıdalar esasen diyetin besin yoğunluğunu arttırmaya yöneliktir. Besin yoğunluğu ile, vitaminler, mineraller ve diğer temel besinler gibi mikro besinlerin, karbonhidratlar, protein ve yağ gibi makro besinlere oranıdır. Bu oran ne kadar yüksek olursa, beslenme o kadar sağlıklı olur. Örneğin yaşlanma karşıtı beslenme şekli, doğal olarak birinci sınıf bir besin yoğunluğuna sahiptir. Takviyeler oranı daha da artırır, çünkü sadece besin sağlar, buna karşılık karbonhidrat, protein veya yağ içermez.

Burada önemli nokta şudur: gıda takviyeleri ne kadar işe yarar ve güvenli midir? Ayrıca bunları almaya ihtiyaç var mıdır? Tüm Amerikalıların yarısından fazlası her gün veya ara sıra bir veya daha fazla gıda takviyesi almaktadır. Bunlar reçetesiz temin edilebilir ve genellikle hap, toz veya sıvı halde bulunur. Yaygın takviyeler, vitaminler, mineraller ve bitkisel ürünler içerir. İnsanlar genelde bu takviyeleri yeterli miktarda temel besin aldıklarından emin olmak ve sağlıklarını korumak veya iyileştirmek için almaktadır. Ancak herkesin takviye gıda alması gerekmez. Çünkü sağlıklı gıdalar tüketerek vücudun ihtiyacı olan tüm besin maddelerini elde etmek mümkündür. Sadece takviyeler, beslenmedeki boşlukları doldurmak için faydalı olabilir.

Diyet takviyeleri, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından ilaç olarak değil, gıda olarak düzenlenmiştir. Çünkü bunlar ilaçlardan farklı olarak, bir hastalığı iyileştirmemekte, tedavi etmemekte ya da önlememektedir. En yaygın besin takviyeleri multivitaminler, kalsiyum ve B, C ve D vitaminleridir. Kalsiyum kemik sağlığını destekler, D vitamini vücudun kalsiyumu emmesine yardımcı olur.

C ve E vitaminleri antioksidanlardır, hücre hasarını önleyen ve sağlığın korunmasına yardımcı olan moleküllerdir. B12 vitamini sinir ve kan hücrelerini sağlıklı tutar. Araştırmalar, balık yağının kalp sağlığını desteklediğini gösteriyor. Vitamin ve minerallerden elde edilmeyen takviyeler arasında balık yağı, muhtemelen kullanımını destekleyen en bilimsel kanıtlara sahip katkı maddesidir.

Kuruluşumuz, çeşitli sektörlerdeki işletmeler için verdiği sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, takviye edici gıda analizleri hizmetleri de vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.