Tıbbi Ambalaj Testleri

Medikal Testler

Tıbbi Ambalaj Testleri

Tıbbi Paket bütünlüğü testi, tıbbi bir cihazın sterilitesini potansiyel olarak etkileyebilecek paketleme sorunlarını tespit etmek için kullanılır.

Tıbbi Ambalaj Testleri

Gözle Muayene

Uzmanlarımız, sızdırmazlıkların, torbaların ve diğer bariyer malzemelerinin sağlam olduğundan emin olmak için ambalajın görsel kontrolünü yaparak güvenlik ve steriliteyi garanti eder. Görünür gözyaşı, delinme, çizik veya başka kusur belirtisi olmadığından emin olmak için ambalajı dikkatle inceliyoruz.

Vakum Kaçak Testi

Vakum contalarının kabarcıklar veya kafa boşluğu ile ambalajdaki bütünlüğünü değerlendirmek için kullanılan vakum kaçak testi, ambalajda herhangi bir sızıntı olmamasını sağlamak için artan su basıncı kullanır. Uzmanlarımız numuneleri batıracak, basınçlandıracak ve basınçlarını azaltacak, ardından herhangi bir kusur belirtisi için görsel bir inceleme gerçekleştirecektir.

Kabarcık Kusur Testi

Kabarcık kaçak testi, ambalajın bütünlüğünü etkileyen contalarda ve bariyerlerde büyük sızıntılar ve diğer kusurları bulmak için kullanılır. Numuneleri suya daldırırız ve ambalajın bütünlüğünü belirlemek için basınç uygularız. Herhangi bir kabarcık bırakılırsa, ambalajda bir kusur olduğunu gösteren bir işarettir.

Boya Sızıntı Testi

Boya sızıntı testi, tıbbi cihaz ambalajındaki mühürlerin sağlam olup olmadığını belirlemek için kullanılan bir yöntemdir. Uzmanlarımız, ambalajı renkli bir boyaya maruz bırakmak için çeşitli yöntemlerden birini kullanıyor ve ardından sonuçları değerlendiriyor. Boyalardan herhangi biri numune üzerindeki contaya nüfuz ederse, ambalaj arızalı ve steril olmayan olarak kabul edilir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.