EN 13274-8 Solunumla İlgili Koruyucu Cihazlar - Test Yöntemleri - Bölüm 8: Dolomit Tozu Tıkanmasının Belirlenmesi

Solunum Cihazları Uyumluluk Testleri

EN 13274-8 Solunumla İlgili Koruyucu Cihazlar - Test Yöntemleri - Bölüm 8: Dolomit Tozu Tıkanmasının Belirlenmesi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13274-8 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Solunum koruyucu cihazlar ile ilgili test yöntemlerinden biri olan dolomit tozuyla tıkanma test yöntemini açıklamak üzere, İngiliz Standartlar Enstitüsü (BSI) tarafından EN 13274-8 standardı geliştirilmiştir.

EN 13274-8 Solunumla İlgili Koruyucu Cihazlar - Test Yöntemleri - Bölüm 8: Dolomit Tozu Tıkanmasının Belirlenmesi

Bu standart, solunum ile ilgili koruyucu cihazlar için dolomit tozu ile tıkanmanın tespit edilmesine yönelik bir test yöntemini açıklamaktadır.

Dolomit, kimyasal ve fiziksel yapısına bağlı olarak sanayide birçok alanda kullanım alanı olan bir hammaddedir. Bir kayaç türü olan bu mineraller, solunum cihazları maskeleri üretiminde de kullanılmaktadır.

Maske üretiminde özel malzeme ve yöntemler tercih eden firmalar, dolomit tozu için testler uyguladıktan sonra bunları tüketicilere sunmaktadır. Dolomit tozu, tıkanmaya karşı son derece dayanıklı ve uzun ömürlü bir yapıya sahiptir ve rahat bir solunum için en etkili çözümlerden biridir. Havadaki oksijen kalitesi ve değerleri insan sağlığı için çok önemlidir.

Oksijen eksikliğinin başlıca sonuçları şunlardır:

  • Oksijen konsantrasyonu yüzde 17’nin altına düşerse tehlike var demektir;
  • Yüzde 11 ile 14 arasında olursa fiziksel ve ruhsal beceriler fark edilmeyen şekilde düşer;
  • Yüzde 8 ile 11 arasında olursa belli bir süre sonra uyarı olmadan bilinç kaybı ihtimali doğar;
  • Yüzde 6 ile 8 arasında olursa birkaç dakika içinde bilinç kaybı olur;
  • Yüzde 6’nın altına düşerse derhal bilinç kaybı yaşanır.

Bu bakımdan oksijen maskelerinin üretiminde yeni teknikler önemli olmaktadır.

EUROLAB, üreticilere EN 13274-8 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp