EN 140 Solunumla İlgili Koruyucu Cihazlar, Yarım Maskeler ve Çeyrek Maskeler için Standart Test

Solunum Cihazları Uyumluluk Testleri

EN 140 Solunumla İlgili Koruyucu Cihazlar, Yarım Maskeler ve Çeyrek Maskeler için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 140 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Söz konusu standart, kaçış ekipmanı ve dalma ekipmanı dışında olmak üzere solunum ile ilgili koruyucu cihazların bir parçası olarak kullanılan yarım maskeler ve çeyrek maskelere yönelik kriterleri açıklamaktadır.

EN 140 Solunumla İlgili Koruyucu Cihazlar, Yarım Maskeler ve Çeyrek Maskeler için Standart Test

Solunum koruma cihazları ile birlikte kullanılan maskeler esas itibariyle üç çeşittir: tam maskeler, yarım maskeler ve çeyrek maskeler. Tam yüz maskeleri, yüzde göz, burun, ağız ve çeneyi kapatan solunum maskeleridir.

Yarım yüz maskeleri, gözler hariç burun, ağız ve çeneyi kapatan solunum maskeleridir. Çeyrek maskeler ise, sadece ağzı ve burnu kapatan solunum maskeleridir. Bunların dışında bir de sadece ağzı kapatan solunum maskeleri vardır. Sadece kaçış amaçlı kullanılan bu maskeler ile birlikte burun deliklerini kapalı tutmak için ayrıca bir klipsi kullanılır.

Sonuçta hangi tür maske kullanılacağı, tamamen çalışma ortamının özelliklerine ve faaliyet türüne bağlıdır. Bunun için öncelikle ortam havasında yeterli oksijen olup olmadığı kontrol edilmelidir. Sonra havada hangi tür kirleticiler bulunduğu, bunların ne oranda bulunduğu ve hangi formlarda bulunduğu tespit edilmelidir.

Havadaki partiküller gaz halinde, parçacıklar şeklinde veya bunların bir karışımı olabilir. Ayrıca kirleticilerde yeterli uyarı özellikleri olup olmadığı, geçerli mesleki maruz kalma sınırlarının ne olduğu ve ilave başka kişisel koruyucu ekipmanın gerekli olup olmadığı belirlenir.

EUROLAB, üreticilere EN 140 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp