ISO 10651-4 Akciğer Ventilatörleri, Bölüm 4: Operatörle Çalışan Resüsitatörler için Özel Gereksinimler

Solunum Cihazları Uyumluluk Testleri

ISO 10651-4 Akciğer Ventilatörleri, Bölüm 4: Operatörle Çalışan Resüsitatörler için Özel Gereksinimler

EUROLAB laboratuvar ISO 10651-4 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ISO 10651-4, tüm yaş gruplarıyla kullanılması amaçlanan ve portatif olan ve solunumu yetersiz olan bireylere akciğer ventilasyonu sağlaması amaçlanan, operatör destekli resüsitatörler için gereksinimleri belirtir.

ISO 10651-4 Akciğer Ventilatörleri, Bölüm 4: Operatörle Çalışan Resüsitatörler için Özel Gereksinimler

Bebekler ve çocuklar için operatörle çalışan resüsitatörler, vücut kitle aralığına ve yaklaşık yaş eşdeğerine göre belirlenir.

Üretici, kullanım ve bakım talimatlarını sağlamalıdır. Bu kullanım talimatlarının boyutu ve şekli, resüsitatör kabı ile kapatılabilecek veya ona bağlanabilecek şekilde olmalıdır.

Belirli testlerde aksi belirtilmedikçe, canlandırıcıyı ve test cihazını test yerine yerleştirin ve canlandırıcı ile cihazın ortam koşullarıyla dengeye ulaşması için yeterli zaman tanıyın.

Vücut ağırlığı 10 kg'a kadar olan hastalarda kullanım için sınıflandırılan resüsitatör için, hasta bağlantı portunu kapatın ve basınçlı hava kaynağını kullanarak havayı basınç sınırlama sisteminden 15 l/dk'lık bir akışta geçirin. Hasta bağlantı portundaki basıncı kaydedin.

Vücut ağırlığı 10 kg'ın üzerinde olan hastalarda kullanım için sınıflandırılan ve basınç sınırlama sistemleriyle donatılmış resüsitatörler için, hasta bağlantı portunu kapatın ve basınçlı hava kaynağı kullanarak havayı basınç sınırlama sisteminden 60 l/dk'lık bir akışta geçirin . Hasta bağlantı portundaki basıncı kaydedin.

EUROLAB, üreticilere ISO 10651-4 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp