EN 13544-3 Solunum Tedavisi Ekipmanı, Bölüm 3: Hava Sürükleme Cihazları için Standart Test

Solunum Cihazları Uyumluluk Testleri

EN 13544-3 Solunum Tedavisi Ekipmanı, Bölüm 3: Hava Sürükleme Cihazları için Standart Test

EUROLAB laboratuvar EN 13544-3 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu Avrupa standardının bu bölümü, hastalara belirlenmiş bir oksijen konsantrasyonu sağlamak için kullanılan hava sürükleme cihazları için minimum performans ve güvenlik gereksinimlerini belirtir.

EN 13544-3 Solunum Tedavisi Ekipmanı, Bölüm 3: Hava Sürükleme Cihazları için Standart Test

Hava sürükleme cihazı tarafından üretilen hava-oksijen karışımındaki oksijen konsantrasyonunu kontrol etmek için bir test yöntemi sağlar.

Ayrıca, işaretleme gereksinimlerini belirtir ve kullanıcının belirlenmiş oksijen konsantrasyonunu tanımlamasına yardımcı olmak için isteğe bağlı bir renk kodlama sistemi sunar.

Bu standart, acil durum akciğer ventilatörleri, nemlendiriciler, nebulizatörler vb. gibi diğer standartlarda belirtilen tıbbi cihazlarla entegre olan hava sürüklenme cihazlarını kapsamaz.

Anestezi, solunum ve reanimasyon ekipmanları arasında bulunan hava dağıtım ekipmanı, oksijeni hava dağıtım odasında bulunan hava ile karıştırarak hassas oksijen konsantrasyonu seviyeleri elde etmektedir.

Bu cihazlar, tek bir oksijen konsantrasyonu sağlamak için sabit olabilir ya da bir dizi oksijen konsantrasyonu sağlamak için ayarlanabilir. Havayı dağıtırken, hava enjektörleri ve venturi cihazları (hareket halindeki akışkanların hızları ile basınçları arasındaki ilişkiyi ölçen cihazlar) kullanmaktadır.

Hava sürükleyici maske olarak da bilinen hava dağıtım cihazları, kontrollü oksijen tedavisi alan hastalara, bilinen bir oksijen konsantrasyonu sağlayan tıbbi bir cihazdır. Bu cihazlar yüksek akışlı oksijen tedavi cihazları olarak kabul edilmektedir. Oksijen, kritik bakım uygulamasında tıpta en yaygın kullanılan maddelerden biridir.

EUROLAB, üreticilere EN 13544-3 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp