TS EN 250 Solunumla İlgili Donanım - Kendi Kendine Yeterli Açık Devre Basınçlı Havalı Dalma Aparatı

Solunum Cihazları Uyumluluk Testleri

TS EN 250 Solunumla İlgili Donanım - Kendi Kendine Yeterli Açık Devre Basınçlı Havalı Dalma Aparatı

Solunum ile ilgili ekipmanlar arasında yer alan kendi kendine yeterli ve açık devre basınçlı havalı dalma aparatının özelliklerini, test yöntemlerini ve işaretleme kriterlerini açıklamak üzere İngiliz Standartlar Enstitüsü (BSI) tarafından BS EN 250 standardı geliştirilmiştir.

TS EN 250 Solunumla İlgili Donanım - Kendi Kendine Yeterli Açık Devre Basınçlı Havalı Dalma Aparatı

Bu standart ülkemizde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından şu başlıkla yayınlanmıştır: TS EN 250 Solunumla ilgili donanım - Kendi kendine yeterli açık devre basınçlı havalı dalma aparatı - Özellikler, deneyler, işaretleme.

Bu standard, kendi kendine yeterli olan ve açık devre basınçlı havalı su altı solunum cihazlarını ve bu cihazın alt tertibatlarını kapsamaktadır. Bu standart, solunum cihazının en fazla 50 metre derinliğe kadar güvenli bir şekilde ve minimum düzeyde çalışmasını sağlamak amacı ile bağımsız açık devre basınçlı hava sualtı solunum cihazlarının alt düzeneklerinin minimum gereksinimlerini açıklamaktadır.

TS EN 250 standardı basitçe, regülatörlerin karşılaması gereken bir standarttır. Ancak son zamanlarda, su sıcaklığı ve başka yeni gerekliliklere odaklanan solunum regülatörlerinin kabul edilebilir performans gereksinimlerinde bazı değişiklikler yapılmıştır.

Bu standart, derinlik ve yüksek solunum yükleri altında talepleri karşılamak için dalış ekipmanı gerekliliklerini açıklamaktadır. Bu standart çerçevesinde gerçekleştirilen testler ile, her durumda kabul edilebilir sıcaklıklarda ve kabul edilebilir derinliklerde ekipmanın solunum imkanı sağlayacağından emin olunmaktadır.

Tüplü dalışlar gittikçe popüler olmaktadır ve üretici firmalar ılık su için uygun olan ancak soğuk sularda aynı standartları karşılayamayan daha küçük regülatörler üretmektedir. Bu nedenle soğuk su ve zorlu derinlik aralığında farklı regülatör türleri için farklı standartlar tasarlanması gerekmiştir. EN 250 standardı tüm gereksinimleri karşıyacak bir standarttır.

Kuruluşumuz EUROLAB tarafından gerçekleştirilen solunum cihazları uyumluluk testleri kapsamında, TS EN 250 standardına uygun test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp