EN 13544-2 Solunum Tedavisi Ekipmanı, Bölüm 2: Borular ve Konektörler için Standart Test

Solunum Cihazları Uyumluluk Testleri

EN 13544-2 Solunum Tedavisi Ekipmanı, Bölüm 2: Borular ve Konektörler için Standart Test

EUROLAB laboratuvar EN 13544-2 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. EN 13544'ün bu bölümü, ekipman arabirimi, yani nipeller ve vida dişli konektörler dahil olmak üzere, ev, ambulans ve hastane uygulamalarında solunabilir gazların terapötik uygulamasına yönelik ekipmanla birlikte kullanılacak boru tesisatı için gereksinimleri belirtir. Bu boru esas olarak oksijen, hava veya bu gazların karışımları ile kullanılır.

EN 13544-2 Solunum Tedavisi Ekipmanı, Bölüm 2: Borular ve Konektörler için Standart Test

Arayüz spesifikasyonları, solunum tedavisi ekipmanının değiştirilebilirliğini sağlamak ve böylece hastaların tüm bu klinik durumlarda sürekli tedavi almalarını sağlamak için verilmiştir.

Ağırlık taşıyan vida dişli konektörler, örneğin nemlendiriciler veya nebulizatörler gibi cihazların takılabileceği akış ölçerlerin çıkışında kullanım için belirtilmiştir.

Solunum tedavi ekipmanı, hastaların daha etkili nefes almasına yardımcı olmaktadır. Hastalar, akciğerlerinde ve trakeada yeterli oksijen almayı zorlaştıran mekanik zorluklar yaşıyorsa, bu durum derhal tedavi edilmelidir. Solunum yardımının gerekli olduğu durumlarda, oksijen uygulanabilmesi için hava yolunu açmak gerekebilir. Bu durumda bir boru trakea içine sokulmak zorundadır.

Solunum cihazları hastanın aldığı oksijen miktarını ve hastanın ne sıklıkta nefes alması gerektiğini düzenlemektedir. Boru sistemi ve bağlantı elemanları, oksijen akışı ve oksijen konsantrasyonu sağlamaktadır. Bu ekipmanın verimli bir şekilde çalıştığından emin olmak gerekmektedir. Bu nedenle solunum tedavi cihazları ile birlikte kullanılan boru sistemi ve bağlantı elemanlarının laboratuvar testleri önemli olmaktadır.

Kısaca solunum cihazları, solunum fonksiyon bozukluğu olan hastalara mekanik olarak solunum gazı sağlamaktadır. Bu gaz genelde oksijen ile zenginleştirilir ve cihaz tarafından üretilen pozitif bir basınçla akciğerlere taşınır.

EUROLAB, üreticilere EN 13544-2 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp