ISO 4135 Anestezik ve Solunum Ekipmanı için Standart Test

Solunum Cihazları Uyumluluk Testleri

ISO 4135 Anestezik ve Solunum Ekipmanı için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ISO 4135 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, anestezik ve solunum ekipmanı ve malzemeleri, ilgili cihazlar ve besleme sistemleri için kullanılan terimlerin bir kelime dağarcığını oluşturur.

ISO 4135 Anestezik ve Solunum Ekipmanı için Standart Test

Farklı kategorilerde aynı terimin birden fazla tanımından kaçınmak için, bu standart, bir genel kategori dahil ederek ve etki alanı belirteçleri ve benzersiz önceden koordine edilmiş alana özel terim adları kullanarak tutarlılığı sağlamaya çalışır.

Bu standardın birincil amacı, anesteziyoloji ve solunum bakımında kullanım için ekipmanla ilgilenen üreticiler, test laboratuvarları ve düzenleyici kurumlarla ilgili tüm standartlarda terminolojinin tutarlı kullanımını kolaylaştırmak olmuştur.

Bu standartta listelenen terimler, isimler ve kısaltmalar, kullanıcı talimatları ve klinik diyalog için uygun deyimi korurken, belirsizliği en aza indirdiği ve resmi veri işleme ve bilişim için katı bir kullanım disiplini sağladığı ölçüde yorumlarını resmileştirecek şekilde tanımlanır.

Bu standart, önceden koordine edilmiş terimler içeren kontrollü bir kelime dağarcığıdır. Bu standardın kullanıcılarının, kullanım alanına uygun olarak, bir birleştirme süreciyle sonradan koordine edilmiş terimler de oluşturmaları beklenmektedir.

Terminoloji standartları alanında, önceden koordine edilmiş bir terim, morfolojik olarak ayrı bileşenlere ayrılabilen ve kontrollü bir sözlükte önceden tanımlanmış, örneğin dakika hacmi ve basınç sınırlayıcı valf gibi birden fazla kökü olan bir kavramın sözlü bir tanımıdır.

EUROLAB, üreticilere ISO 4135 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp