EN 136 Solunumla İlgili Koruyucu Cihazlar, Tam Yüz Maskeleri için Standart Test

Solunum Cihazları Uyumluluk Testleri

EN 136 Solunumla İlgili Koruyucu Cihazlar, Tam Yüz Maskeleri için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 136 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Söz konusu standart, solunum ile ilgili koruyucu cihazlarda kullanılan tam yüz maskelerinin taşıması gereken minimum özellikleri açıklamaktadır. Bu standart, dalma ekipmanına ait tam yüz maskelerini kapsamamaktadır.

EN 136 Solunumla İlgili Koruyucu Cihazlar, Tam Yüz Maskeleri için Standart Test

Solunum ile ilgili koruyucu cihazlardan beklenen verimin elde edilmesi için, her bir tehlikeli madde için doğru koruma şeklinin bilinmesi gerekmektedir. Örneğin solunum yolu ile vücuda alınan tehlikeli madde toz ve duman partikülleri ise bu durumda korunma için parçacık filtresi kullanmak gerekmektedir. Solunan tehlikeli maddeler gaz ve buhar ise, bu durumda gaz filtreli maskeler kullanmak gerekmektedir.

Ancak solunan havada toz ve duman partikülleri ile gaz ve buhar bir arada bulunuyorsa, doğrusu bu durumda kombine filtreler ve maskeler kullanmaktır. Nihayet ortam havasında oksijen eksikliği söz konusu ise bu durumda da bağımsız solunum koruması doğru seçim olmaktadır.

Bir filtre cihazı seçiminde tehlikeli maddelerin yapısı ve yoğunluğu yanı sıra işletmenin faaliyet alanı ve çalışma alanının koşulları da etkili olmaktadır. Bu nedenle kullanılacak filtre ekipmanı seçiminde, sahip olması gereken koruma faktörüne göre karar verilmelidir.

Kirleticiler, parçacık veya damlacık şeklindeki partiküller ya da gaz veya buhar olmak üzere havada farklı durumlarda bulunmaktadır.

EUROLAB, üreticilere EN 136 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp