EN ISO 26782 Anestezi ve Solunum Donanımı, Spirometreler için Standart Test

Solunum Cihazları Uyumluluk Testleri

EN ISO 26782 Anestezi ve Solunum Donanımı, Spirometreler için Standart Test

EUROLAB laboratuvar EN ISO 26782 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Anestezi, solunum ve reanimasyon ekipmanları arasında insanlarda zamana bağlı zorlu soluk verme hacimlerinin ölçülmesi için tasarlanan spirometreler de yer almaktadır.

EN ISO 26782 Anestezi ve Solunum Donanımı, Spirometreler için Standart Test

Söz konusu standart, kullanılan ölçüm yönteminden bağımsız olarak, entegre bir akciğer fonksiyon cihazının bir parçası olarak veya tek başına bir cihaz olarak zamanlanmış kullanım süresi dolmuş hacimleri ölçen spirometreleri kapsamaktadır.

Spirometre, yaşamsal kapasite aralığında fizyolojik akciğer ventilasyon hacimlerini kaydeden tıbbi bir cihazdır. Spirometrik değerlendirmeler, örneğin akciğer hastalığı riski taşıyan kişileri taramak, akciğer hastalığı varlığında objektif önlemler almak, semptomları ve ameliyat öncesi riskleri değerlendirmek ve müdahalenin etkisini kaydetmek için kullanılmaktadır.

Solunum yetmezliği, toplum sağlığı ve klinik çalışmaların değerlendirilmesin çalışmalarında da spirometre kullanılmaktadır.

Bu standart çerçevesinde gerçekelştirilen testler ile, kullanılan herhangi bir spirometrenin kabul edilen doğruluk, tekrarlanabilirlik, elektrik güvenliği ve benzeri standartlara uygun olduğu konusunda güven kazanılmış olmaktadır.

Bu uluslararası standartta yer alan minimum güvenlik gereklilikleri, spirometrelerin çalışmasında pratik bir güvenlik seviyesi sağlamaktadır.

EUROLAB, üreticilere EN ISO 26782 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp