ASTM 0427 Cıva Metodu ile Zeminlerin Büzülme Faktörleri İçin Standart Test

ASTM Testleri

ASTM 0427 Cıva Metodu ile Zeminlerin Büzülme Faktörleri İçin Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM 0427 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, büzülme sınırını ve büzülme oranını hesaplamak için kullanılan verileri elde etmek için bir prosedür sağlar.

ASTM 0427 Cıva Metodu ile Zeminlerin Büzülme Faktörleri İçin Standart Test

Bu test yöntemi, yalnızca toprağın 425-um (No. 40) elekten geçen kısmı üzerinde gerçekleştirilir. Toprağın özelliklerini bir bütün olarak değerlendirmek için bu test yöntemini kullanırken, toprağın bu kısmının nispi katkısı dikkate alınmalıdır.

Bu test yöntemi, zeminlerin büzülme potansiyelini belirlemek ve zeminlerin inşaat projelerine uygunluğunu değerlendirmek için jeoteknik mühendisliğinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Test sonuçları, farklı nem koşulları altında toprakların davranışını tahmin etmek için kullanılan temel bir ilişki olan toprak-su karakteristik eğrisini belirlemek için de kullanılabilir.

EUROLAB, üreticilere ASTM 0427 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipler ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp