ASTM D1667 Esnek Hücresel Malzemeler için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D1667 Esnek Hücresel Malzemeler için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1667 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, elastomer içeriği ağırlıklı olarak poli(vinil klorür) veya bunun kopolimerleri olan esnek kapalı hücreli veya birbirine bağlı olmayan hücresel ürünleri kapsar. Malzemeler levha, şerit, kalıplanmış veya basit özel şekillerde üretilecektir.

ASTM D1667 Esnek Hücresel Malzemeler için Standart Test

Bu standardın hükümleri ile belirli bir ürünün ayrıntılı spesifikasyonları veya test yöntemleri arasında çelişki olması durumunda, ikincisi öncelikli olacaktır.

Burada yer alan kapalı hücreli poli(vinil klorür) test yöntemlerine yapılan atıflarda, istenen özel test veya testler özel olarak belirtilecek ve bu test yöntemlerine bir bütün olarak atıfta bulunulmayacaktır.

Bu standart kapsamında sağlanan kapalı hücreli vinil, poli(vinil klorür) veya bunun kopolimerlerinden, bitmiş ürünün spesifikasyon gerekliliklerine uygun olacağı nitelikte ve kalitede eklenen bileşik bileşenlerle birlikte üretilecektir. İmalatçı tarafından malzeme kullanımında seçim yapılmasına izin verilirken, farklı malzemelerin tüm fiziksel özellikler bakımından eşdeğer olduğu ima edilmek istenmez.

Bu standartta belirtilenlerin dışında, spesifik uygulamalar için istenebilecek herhangi bir özellik, kullanılan poli(vinil klorür) tipinin veya diğer bileşenlerin seçimini etkileyebileceğinden ürün spesifikasyonlarında belirtilecektir. Tüm malzeme ve işçilik iyi ticari uygulamalara uygun olacak ve ortaya çıkan ürün, hizmet verilebilirliği etkileyen kusurlardan arınmış olacaktır.

Üretim koşulları nedeniyle malzemenin değiştirilmesi veya onarılması gerekebilir. Bu onarılan veya değiştirilen malzeme, bu tür onarımlarda veya değişikliklerde kullanılan malzemenin orijinal ürünle aynı bileşimde ve kalitede olması ve söz konusu değişikliklerin hizmet verilebilirliği, boyutu ve şekli belirtilen toleransların ötesinde etkilememesi koşuluyla, bu spesifikasyon kapsamında kabul edilebilir olacaktır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1667 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp