ASTM F1094 Elektron ve Mikroelektronik Cihazların İşlenmesinde Kullanılan Suyun Mikrobiyolojik İzlenmesi için Test

ASTM Testleri

ASTM F1094 Elektron ve Mikroelektronik Cihazların İşlenmesinde Kullanılan Suyun Mikrobiyolojik İzlenmesi için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F1094 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemleri, doğrudan numune alma musluğu ve torbada toplanan numunenin filtrelenmesi yoluyla su arıtma sistemlerinden ve su iletim sistemlerinden yüksek saflıkta su numunesi alınmasını ve analizini kapsar.

ASTM F1094 Elektron ve Mikroelektronik Cihazların İşlenmesinde Kullanılan Suyun Mikrobiyolojik İzlenmesi için Test

Bu test yöntemleri, hem su hatlarından numune alınmasını hem de numunenin kültür tekniğiyle müteakip mikrobiyolojik analizini kapsar. Su numunelerinden geri kazanılan ve filtrelerde sayılan mikroorganizmalar hem aerobları hem de fakültatif anaerobları içerir.

Üç yöntem aşağıda açıklanmıştır:

  • Test Yöntemi A: Numune Dokunarak Doğrudan Filtreleme;
  • Test Yöntemi B: Önceden Sterilize Edilmiş Plastik Poşet Tekniği;
  • Test Yöntemi B2: Dip Strip Tekniği 2 /Önceden Sterilize Edilmiş Plastik Torba.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Kararda belirlenen standardizasyon konusunda uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F1094 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp