ASTM B845 Elektrik Kontakları için Karışık Akan Gaz (MFG) Testleri

ASTM Testleri

ASTM B845 Elektrik Kontakları için Karışık Akan Gaz (MFG) Testleri

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM B845 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standartta açıklanan teknikler, kayma halkaları, ayrılabilir konektörler, elektromekanik röleler veya anahtar kontakları gibi elektrik kontakları içeren cihazları değerlendirmek için uygulanan aşındırıcı türler içeren karışık akan gaz (MFG) testleri ile ilgilidir.

ASTM B845 Elektrik Kontakları için Karışık Akan Gaz (MFG) Testleri

Bu teknikler diğer cihazlarla ilgili olabilir, ancak testten önce uygunluğu belirlemek kullanıcının sorumluluğundadır. Bu standartta açıklanan MFG testleri, aşındırıcı bozunma süreçlerini hızlandırmak için tasarlanmıştır. Bu ivmeler, test edilen cihazın amaçlanan uygulama ortamında bu tür işlemler için beklenenden çok daha kısa sürede bozulma meydana gelecek şekilde tasarlanmıştır.

Uygulama ortamları, iyi huyludan agresif derecede aşındırıcıya kadar sürekli olarak değişebilir. Kapalı elektronik kabinlerdeki konektörler ve kontaklar, bu tür kabinlerin dışındaki ortamdan farklı şiddette bir ortamdan etkilenebilir. Genel olarak, iç ortamlar dış ortamlardan farklıdır.

Spesifik aşındırıcı koşulların ayrı uygulamaları olarak burada açıklanan MFG testleri, tüm olası uygulama ortamlarını temsil edemez. Belirleyicinin uygulama koşuluna belirli bir test koşulunun uygunluğunu sağlamak, test belirleyicisinin sorumluluğundadır. Burada açıklanan MFG testleri, test edilen cihazın asıl amaçlanan uygulama ortamını kopyalamak için tasarlanmamıştır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM B845 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp