ASTM G120 Soxhlet Ekstraksiyonu ile Çözünür Kalıntı Kontaminasyonun Belirlenmesi için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM G120 Soxhlet Ekstraksiyonu ile Çözünür Kalıntı Kontaminasyonun Belirlenmesi için Standart Uygulama

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM G120 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, oksijen servisi bileşenleri gibi yüksek düzeyde temizlik gerektiren donanım içinde veya bunlarla temas halinde kullanılacak malzemelerde Soxhlet ekstraksiyonu ile artık kontaminasyonun belirlenmesine yönelik bir prosedürü açıklamaktadır.

ASTM G120 Soxhlet Ekstraksiyonu ile Çözünür Kalıntı Kontaminasyonun Belirlenmesi için Standart Uygulama

Bu standart, yeni ve kullanılmış eldivenler, yeni ve kullanılmış silecekler, kontamine test numuneleri veya kontrol kuponları, küçük parça parçalar (metalik veya metalik olmayan) vb. gibi katılardan uçucu olmayan ve yarı uçucu kalıntıları çıkarmak için kullanılabilir. Önerilen sarf malzemesi temizliği ile kullanıldığında (silecekler, eldivenler, vb.), bu standart, önerilen solventin kirletici maddeleri (plastikleştiriciler, artık deterjanlar, parlatıcılar, vb.) temizleme malzemesinden çıkarma ve bunları temizlenen yüzeyde biriktirme potansiyelini belirlemek için kullanılabilir.

Bu standardın, sistemlerde, sistem malzemelerinde ve oksijen servisi bileşenleri gibi yüksek düzeyde temizlik gerektiren sistemlerde kullanılan bileşenlerde bulunan kirleticileri belirlemek ve ölçmek için uygun olması beklenmektedir. Contalar ve valf yatakları gibi metalik olmayan parça parçalar, teslim alındığı gibi test edilebilir.

Solvent seçimi, kirletici hakkında biraz bilgi gerektirir. Moleküler kirletici üzerinde bir uçucu olmayan kalıntı (NVR) analizi yapılacaksa, çözücünün kaynama noktası, kirletici maddeninkinden önemli ölçüde düşük olmalıdır. Diğer analitik yöntemler için, deneyi yapan kişi analitik yöntemlerin doğruluğunu bilmeli ve çözücü, seçilen analitik yönteme müdahale etmeyecek şekilde seçilmelidir. NVR'nin bileşimini belirlemek için kızılötesi spektroskopi veya gaz kromatografisi/kütle spektroskopisi gibi analitik yöntemler tatmin edici bir şekilde kullanılmıştır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM G120 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp