ASTM B819 Tıbbi Gaz Sistemleri - Dikişsiz Bakır Boru için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM B819 Tıbbi Gaz Sistemleri - Dikişsiz Bakır Boru için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM B819 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, tıbbi gaz sistemlerine uygun, Tip K ve L olarak tanımlanan, özel olarak temizlenmiş, düz uzunluklarda dikişsiz bakır borunun iki duvar kalınlığı çizelgesi için gereklilikleri belirler.

ASTM B819 Tıbbi Gaz Sistemleri - Dikişsiz Bakır Boru için Standart Test

Ürün, kütüğün boru şekline dönüştürülmesi için gerekli olan sıcak işleme ve nihai boyuta soğuk işleme ile imal edilecektir. Tıbbi gaz sistemleri için dikişsiz bakır boru H58 (Çekilmiş Genel Amaçlı) temperde döşenecektir. Borunun çekme dayanımını ve sertliğini belirlemek için sırasıyla çekme testi ve Rockwell sertlik testi yapılacaktır. Tahribatsız bir test olan girdap akımı testi de yapılacaktır.

Tıbbi gaz sistemleri için kullanılan tüpler, aşağıdaki tavsiye edilen yöntemlerden herhangi biri ile temizlenmelidir:

  • Alkalin yıkama;
  • Buharlı çözücü yıkama;
  • Buharlı deterjanlı yıkama;
  • Buharlı yıkama;
  • Buharlı yağ giderme.

İnç-pound cinsinden belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerinin matematiksel dönüşümleridir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM B819 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp