ASTM D3332 Ürünlerin Mekanik Şok Kırılganlık Testi

ASTM Testleri

ASTM D3332 Ürünlerin Mekanik Şok Kırılganlık Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM D3332 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, ürünlerin şok kırılganlığının belirlenmesini kapsar. Bu kırılganlık bilgisi, ürünlerin taşınması için nakliye konteynırlarının tasarlanmasında kullanılabilir.

ASTM D3332 Ürünlerin Mekanik Şok Kırılganlık Testi

Mekanik şok kırılganlık testi, bir ürünün veya paketin taşıma veya taşıma sırasında mekanik şoka dayanma yeteneğini değerlendirmek için kullanılan bir test türüdür. Test, kırılganlığını veya hasara yatkınlığını belirlemek için ürün veya paketi değişen yoğunluk ve sürelerde bir dizi şoka tabi tutmayı içerir.

Test tipik olarak, ürünü veya paketi bir titreşim masasına veya düşürme test cihazına yerleştirmeyi ve bir dizi kontrollü darbeye veya titreşime tabi tutmayı içerir.

Mekanik şok kırılganlık testinin sonuçları, ürünün veya paketin nakliye ve taşıma zorluklarına dayanma yeteneğini değerlendirmek ve ele alınması gerekebilecek herhangi bir zayıflığı veya tasarım kusurunu belirlemek için kullanılabilir.

Mekanik şok kırılganlık testi, elektronik cihazlar, tıbbi ekipman ve kırılabilir veya değerli öğeler gibi şoka ve darbeye karşı hassas olan ürünler ve paketler için özellikle önemlidir. Test, paketin taşıma ve taşıma zorluklarına dayanma yeteneğinin kapsamlı bir değerlendirmesini sağlamak için kullanılır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D3332 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipler ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp