ASTM F724 Lastik Yanak Bileşeninin Çatlama Direncinin Açık Havada Değerlendirilmesine Yönelik Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM F724 Lastik Yanak Bileşeninin Çatlama Direncinin Açık Havada Değerlendirilmesine Yönelik Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F724 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, bir dış mekan yol tekerleği kullanılarak binek otomobil lastiklerinin yanak bileşeni bütünlüğü ve çatlama direnci açısından değerlendirilmesine yönelik prosedürleri kapsar.

ASTM F724 Lastik Yanak Bileşeninin Çatlama Direncinin Açık Havada Değerlendirilmesine Yönelik Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, lastik yanaklarının dinamik hava koşullarına, atmosferik ozon çatlamasına, yorulma çatlamasına veya yanak bileşenleri içindeki veya aralarındaki birleşim yerlerinin açıklıklarına ve kalıplanmış yan duvar elemanlarındaki çatlamaya karşı direncini değerlendirir.

Bu test yöntemi, lastiğin siyah yanaklarını, beyaz veya diğer renkli yanaklarını ve lamel şeritlerini değerlendirmek için kullanışlıdır.

Bu test yöntemi, bir "kontrol" yanak bileşeni veya tertibatı ile aynı lastik ("çok bölümlü") veya yanak dışında her açıdan aynı lastikler üzerine inşa edilen bir veya daha fazla deneysel alternatif arasındaki karşılaştırmalı performans testiyle sınırlıdır.

Bu test yöntemi, şiddetli viraj alma veya kaldırım kenarındaki sürtünmelerde yaşanabileceği gibi, yan duvarın aşınmaya karşı direncinin değerlendirilmesi için geçerli değildir.

Test Yöntemleri D518 , D1149 , D1171 ve D3395, test numuneleri formundaki yan duvar bileşeni malzemelerinin yorulma ve hava koşullarında çatlama direncinin farklı yönlerini değerlendirmek için kullanılabilir. Mevcut yöntem, gerçek hava koşullarına maruz kalma koşullarına maruz kalan komple lastiklere uygulanır. Mevcut yöntem araştırma ve geliştirme amaçları için tatmin edicidir ancak Test Yöntemi D1171'dekilere benzer standart çatlama durumu sınıflandırmaları oluşturulana kadar düzenleyici yasalara veya satın alma spesifikasyonlarına uygulanamaz.

Bu standart, eğer varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarına değinme iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F724 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp