ASTM F3259 Doku Tasarımlı İskelelerin Mikro Bilgisayarlı Tomografisi için Test

ASTM Testleri

ASTM F3259 Doku Tasarımlı İskelelerin Mikro Bilgisayarlı Tomografisi için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F3259 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, doku mühendisliği uygulamaları için mikro bilgisayarlı tomografi (microCT) görüntüleme ve gözenekli yapı iskelelerinin analizini yürütmek için bir kaynaktır. Numune hazırlama, görüntü elde etme parametre seçimi, son işleme ve veri yorumlama için hususlar sağlanmıştır.

ASTM F3259 Doku Tasarımlı İskelelerin Mikro Bilgisayarlı Tomografisi için Test

Bu standarttaki bilgiler, gözenekli yapı iskelesi bileşeni içeren ve doku mühendisliği onarım stratejileri için tasarlanmış ürünler için geçerli olmak üzere tasarlanmıştır. Yapı iskeleleri, sentetik polimerlerden (örneğin emilebilir poliesterler) veya doğal malzemelerden (örneğin kalsiyum fosfatlar), memeli veya insandan türetilmiş malzemelerden (örneğin demineralize kemik) veya bunların kombinasyonlarından üretilebilir. Orta ila yüksek radyo yoğunluğuna sahip malzemelerin görüntülenmesi için bazı hususlar sağlanmış olsa da, metalik yapı iskelelerinin görüntülenmesi için özel yönergeler sağlanmamıştır.

Buradaki yönergelerin uygulanabilirliği, iskele malzemesi tipine ve uygun şekilde kullanıcının uygulamasına (örn. deneysel tasarım, üretilmiş karakterizasyon) bağlı olacaktır.

Burada tartışılan microCT yönergeleri, in vitro numune taraması için en uygun olanlardır. Görüntüleme parametreleri implantasyon bölgesine, hayvan boyutuna, nefes almaya vb. bağlı olacağından yapı iskelelerinin doğrudan in vivo görüntülenmesiyle ilgili özel yönergeler dahil edilmemiştir. Bouxsein ve diğerlerinde tartışılan belirli görüntüleme parametreleri ve işleme önerileri kemik görüntülemeye özgü olsa da, dikkate alınması gereken konuların ve önlemlerin çoğu in vivo iskele görüntüleme için de geçerlidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F3259 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp