ASTM G114 Oksijen Hizmetinde Kullanılan Polimerik Malzemelerin Yaş Direnci için Test

ASTM Testleri

ASTM G114 Oksijen Hizmetinde Kullanılan Polimerik Malzemelerin Yaş Direnci için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM G114 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu uygulamalar, oksijen içeren ortama maruz kalan plastik, ısıyla sertleşen, elastomerik ve polimer matrisli kompozit malzemelerin yaşlanma direncini belirlemek için kullanılan prosedürleri açıklar.

ASTM G114 Oksijen Hizmetinde Kullanılan Polimerik Malzemelerin Yaş Direnci için Test

Bu uygulamalar, tutuşma ve yanma testinden önce oksijen içeren ortamda polimerik malzemelerin yaşlanma direncini değerlendirmeye odaklanırken, aynı zamanda metallerin ve metalik olmayan yağların ve greslerin yaşlanma direncini değerlendirmekle de ilgilidir.

Bu uygulamalar, hem deneyim temeli olan yerleşik prosedürleri hem de henüz doğrulanması gereken yeni prosedürleri ele alır. İkincisi, araştırmayı teşvik etmek ve daha sonra bu uygulamada eski tip yöntemler olarak detaylandırmak için dahil edilmiştir.

Uygulamaya ve aranan bilgilere bağlı olarak polimerik malzemelerin yaşlanma direncini değerlendirmek için üç prosedür açıklanmaktadır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir, ancak tüm sayısal değerler, fiilen ölçüldükleri sistemlerde de belirtilecektir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM G114 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp