ASTM D5138 Sıvı Kristal Polimerlerin Kalıplama ve Ekstrüzyon Malzemeleri (LCP) için Test

ASTM Testleri

ASTM D5138 Sıvı Kristal Polimerlerin Kalıplama ve Ekstrüzyon Malzemeleri (LCP) için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D5138 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu sınıflandırma sistemi, enjeksiyon kalıplama ve ekstrüzyon için uygun sıvı kristal polimerik (LCP) malzemeleri kapsar.

ASTM D5138 Sıvı Kristal Polimerlerin Kalıplama ve Ekstrüzyon Malzemeleri (LCP) için Test

Bu sınıflandırma sistemi, bu sınıflandırma sisteminde belirtilen gereksinimlerin karşılanması koşuluyla, geri dönüştürülmüş, yeniden yapılandırılmış, geri dönüştürülmüş-yeniden öğütülmüş, geri kazanılmış veya yeniden işlenmiş sıvı kristal polimerlerin veya bunların bir kombinasyonunun kullanımına izin verir.

Uyumluluğu sağlamak, geri dönüştürülmüş, yeniden oluşturulmuş, geri dönüştürülmüş-yeniden öğütülmüş, geri kazanılmış veya yeniden işlenmiş sıvı kristal polimerlerin veya bunların bir kombinasyonunun tedarikçisinin ve alıcısının sorumluluğundadır.

Bu sınıflandırma sisteminde yer alan özellikler, kapsanan bileşimleri tanımlamak için gerekli olanlardır. Özel uygulamalar için önemli olan belirli özellikleri tanımlamak için gerekli olan diğer gerekliliklere izin verilir.

Bu sınıflandırma sistemi ve müteakip satır açıklaması, son kullanım öğelerinin veya parçalarının imalatında kullanılan plastik malzemeleri belirtmenin bir yolu olarak tasarlanmıştır. Malzeme seçimi için tasarlanmamıştır. Malzeme seçimi, plastik alanında uzman kişiler tarafından, parçanın gerektirdiği tasarım ve performans, maruz kalacağı ortam, kullanılacak imalat süreci, ilgili maliyetler ve doğasında bulunan özellikler dikkatlice değerlendirildikten sonra yapılabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5138 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp