ASTM C289 Agregaların Potansiyel Alkali-Silika Reaktivitesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C289 Agregaların Potansiyel Alkali-Silika Reaktivitesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C289 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, 1 N sodyum hidroksit çözeltisi ile kırılan ve elenen agrega arasında 80°C'de 24 saat boyunca gerçekleşen reaksiyon miktarıyla belirtilen portland çimentosu betonundaki alkalilerle agreganın potansiyel reaktivitesinin kimyasal olarak belirlenmesini kapsar. 300 m'lik elekten geçirilir ve 150 m'lik elek üzerinde tutulur.

ASTM C289 Agregaların Potansiyel Alkali-Silika Reaktivitesi için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, agregadaki silisli bileşenlerin hidrolik çimento betonundaki alkalilerle potansiyel reaktivitesini değerlendirmek için kullanıldığında, diğer yöntemlerle birlikte kullanılması gerekir.

Agregadaki sodyum hidroksit çözeltisi ile silisli bileşenler arasındaki reaksiyonların, beton yapılardaki bazı agregaların performansıyla ilişkili olduğu gösterilmiştir. Bu test yönteminin sonuçları hızlı bir şekilde elde edilebilir ve her durumda tamamen güvenilir olmasa da faydalı veriler sağlayabilir.

Bu standart, eğer varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarına değinme iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C289 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp