ASTM D7412 Petrol ve Hidrokarbon Bazlı Yağlayıcılar için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D7412 Petrol ve Hidrokarbon Bazlı Yağlayıcılar için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D7412 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, aşınmaya karşı koruma için formüle edilmiş çeşitli motor yağları, hidrolik yağlar ve diğer yağlayıcılar gibi hizmet içi petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcılardaki fosfat aşınma önleyici katkı maddelerinin izlenmesini kapsar.

ASTM D7412 Petrol ve Hidrokarbon Bazlı Yağlayıcılar için Standart Test

Tipik aşınma önleyici fosfat katkı maddeleri arasında çinko dialkilditiofosfatlar, trialkil fosfatlar ve triaril fosfatlar bulunur.

Bu test yönteminde, normal makine çalışmasının bir sonucu olarak kullanımdaki petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcılarda fosfat aşınma önleyici katkı maddesi tüketiminin izlenmesi için Fourier Dönüşümü Kızılötesi (FT-IR) spektrometresi kullanılır. Kullanımdaki yağlayıcılardaki fosfat aşınma önleyici katkı maddelerinin tükenmesinin izlenmesi, makinenin olağan dışı aşınmasını veya ciddi çalışma koşullarını gösterebilir. Bu test yöntemi, kullanımdaki petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcılardaki fosfat aşınma önleyici katkı maddelerinin izlenmesine yönelik hızlı, basit bir spektroskopik kontrol olarak tasarlanmıştır.

Kullanımdaki yağ ve yağlayıcı numunelerinde fosfat aşınma önleyici katkı maddelerinin ölçülmesi için FT-IR spektral verilerinin elde edilmesi Uygulama D7418'de açıklanmıştır. Bu test yönteminde, hem doğrudan trend analizi hem de diferansiyel (spektral çıkarma) trend analizi kullanılarak fosfat aşınma önleyici katkı maddeleri için ölçüm ve veri yorumlama parametreleri sunulmaktadır.

Bu test yöntemi, kullanımdaki petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcılardaki fosfat aşınma önleyici katkı maddeleriyle ilişkili spektral değişikliklerin eğilimini temel alır. Uyarılar veya alarm limitleri, tek bir ölçüm için sabit bir minimum değer temelinde ayarlanabilir veya alternatif olarak, ölçülen yanıtın değişim oranına dayalı olabilir.

Bu test yönteminin amacı, herhangi bir makine için normal, uyarıcı, uyarı veya uyarı limitleri oluşturmak veya tavsiye etmek değildir. Bu limitler, makine imalatçısı ve bakım grubunun tavsiyesi ve rehberliği ile birlikte belirlenmelidir.

Bu test yöntemi, petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcılar içindir ve poliol esterler veya fosfat esterler dahil olmak üzere ester bazlı yağlar için geçerli değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7412 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp