ASTM B49 Elektrik Amaçlı Bakır Çubuk için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM B49 Elektrik Amaçlı Bakır Çubuk için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM B49 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, 1/< çaplarındaki çubuklara ilişkin gereksinimleri kapsar.

ASTM B49 Elektrik Amaçlı Bakır Çubuk için Standart Test

Bu standart, elektrolitik sert hatveli veya oksijensiz bakırlardan üretilen çubuk çekme stokunun gerekliliklerini kapsar ve elektrik iletkenleri halinde daha ileri imalat için uygundur. Çubuk bu kalite ve saflıkta bakırdan yapılacaktır. İmalatçı ile alıcı arasında mutabakata varılan ve bu spesifikasyonda belirtilen şartlara uygun özel niteliklerde, şekillerde veya tiplerde bakır da kullanılabilir.

Numune aşağıdaki kimyasal bileşime sahip olacaktır: tellür, selenyum, bizmut, antimon, arsenik, kalay, kurşun, demir, nikel, kükürt, gümüş, oksijen, kadmiyum, fosfor, çinko ve manganez. Kırılganlık testi, hidrojen gevrekleşmesine yönelik eğilimi yansıtmak için numune üzerinde gerçekleştirilecek ve yalnızca oksijensiz bakır üzerinde gerçekleştirilecektir. Çubuk kusursuz olacaktır ancak amaçlanan uygulamayı engellemeyen nitelikteki kusurlar kabul edilebilir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine yapılan matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, kullanımıyla ilişkili tüm güvenlik sorunlarına (eğer varsa) değinme iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM B49 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp