ASTM C342 Çimento - Agrega Kombinasyonlarının Potansiyel Hacim Değişimi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C342 Çimento - Agrega Kombinasyonlarının Potansiyel Hacim Değişimi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C342 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, öngörülen test koşulları altında depolama sırasında sıcaklık ve su doygunluğu değişikliklerine maruz kalan harç çubuklarındaki kombinasyonlar tarafından geliştirilen doğrusal genleşmenin ölçülmesi yoluyla çimento-agrega kombinasyonlarının potansiyel genleşmesinin belirlenmesini kapsar.

ASTM C342 Çimento - Agrega Kombinasyonlarının Potansiyel Hacim Değişimi için Standart Test Yöntemi

Betonda ince agrega olarak kullanılması önerilen malzemeler, agreganın minimum kırma işlemiyle hazırlanması bölümünde anlatıldığı gibi işlenecektir. Betonda kaba agrega olarak kullanılması önerilen malzemeler, numune alınabilecek dereceli bir ürüne mümkün olduğunca yakın bir şekilde üretmek için kırma yoluyla işlenecektir. Numune, agreganın hazırlanması bölümünde belirtildiği gibi bir derecelendirmeye sahip olacak ve kullanım için önerilen kaba agreganın bileşimini temsil edecektir.

Ezilmiş malzemenin daha iri boyutlu parçacıklarının, daha ince boyutlardan farklı bir bileşime sahip olmasını beklemek için bir neden varsa ve bu fark, alkalilerle reaksiyona bağlı olarak genleşmeyi önemli ölçüde etkileyebiliyorsa, daha kaba boyutlar, testte kullanılan şekilde test edilecektir.

Bu standart tehlikeli malzemeleri, işlemleri ve ekipmanı içerebilir. Bu standart, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarına değinme iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C342 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp