ASTM F1608 Gözenekli Ambalaj Malzemelerinin Mikrobiyal Sıralamasına Yönelik Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM F1608 Gözenekli Ambalaj Malzemelerinin Mikrobiyal Sıralamasına Yönelik Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F1608 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, steril tıbbi cihazların ambalajlanmasında kullanılması amaçlanan gözenekli malzemelerden havadaki bakterilerin geçişini belirlemek için kullanılır.

ASTM F1608 Gözenekli Ambalaj Malzemelerinin Mikrobiyal Sıralamasına Yönelik Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, bakteriyel sporların test materyali içerisinden tespit edilebilir şekilde geçmesine neden olan koşullar altında materyalleri test etmek için tasarlanmıştır.

On bir laboratuvarın katıldığı, dönüşümlü bir çalışma gerçekleştirildi. Her laboratuvar, Log Azaltma Değerini (LRV) belirlemek için ticari olarak temin edilebilen altı gözenekli malzemeden iki kopya numuneyi test etti. Bu test yönteminde açıklanan standart koşullar altında test edilen malzemeler, LRV 1,7 ile 4,3 arasında değişen ortalama değerler verdi.

Bu dönüşümlü çalışmanın sonuçları, özellikle az sayıda numune kopyası kullanıldığında, test verilerini ve materyalleri sıralarken dikkatli olunması gerektiğini göstermektedir. Ayrıca, bu test yönteminin performans standartlarını belirlemek amacıyla yeterli kabul edilmesinden önce daha fazla işbirlikçi çalışma gerçekleştirilmelidir.

Maruz kalma odası yöntemi, test tarafından belirlenen koşullar altında gözenekli malzemelerin mikrobiyal bariyer özelliklerini belirlemek için niceliksel bir prosedürdür. Bu testten elde edilen veriler, belirli bir gözenekli malzemenin, başka bir gözenekli malzemeye kıyasla paketin içindekilerin sterilite kaybına katkıda bulunma konusundaki göreceli potansiyelinin değerlendirilmesinde faydalıdır. Bu test yönteminin, belirli bir malzemenin belirli bir steril ambalaj uygulamasındaki performansını tahmin etmesi amaçlanmamıştır.

Ambalajın dağıtım ve kullanımı sırasında karşılaşacağı bakteriyel mücadele (mikroorganizmaların sayısı ve türü). Bu, nakliye yöntemleri, beklenen raf ömrü, coğrafi konum ve saklama koşulları gibi faktörlerden etkilenebilir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F1608 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp