ASTM D1533 Kulometrik Karl Fischer Titrasyonu ile Yalıtım Sıvılarındaki Su İçin Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1533 Kulometrik Karl Fischer Titrasyonu ile Yalıtım Sıvılarındaki Su İçin Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1533 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, yalıtkan sıvılarda bulunan suyun kulometrik Karl Fischer titrasyonu yoluyla ölçülmesini kapsar.

ASTM D1533 Kulometrik Karl Fischer Titrasyonu ile Yalıtım Sıvılarındaki Su İçin Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, yağdaki suyun %100 bağıl doygunluğunun altındaki test numuneleri için yaygın olarak kullanılır. Kulometrik test yöntemi, yüksek hassasiyet derecesi (tipik olarak 10 μg H2O) ile bilinir. Bu test yöntemi, kulometrik titrasyon için özel olarak tasarlanmış ekipmanın kullanılmasını gerektirir.

Bu test yöntemi, ticari olarak temin edilebilen kulometrik Karl Fischer titratörlerinin ve reaktiflerinin kullanılmasını önerir.

Yalıtım sıvısının elektriksel özellikleri aşırı su içeriğinden olumsuz şekilde etkilenebilir. Yüksek su içeriği, dielektrik bozulma voltajı gibi özelliklerin bozulması nedeniyle bir dielektrik sıvıyı bazı elektrik uygulamaları için uygunsuz hale getirebilir.

Bu test, kabul spesifikasyonlarında, prosesin kontrolünde ve kullanımdaki dielektrik sıvıların durumunun değerlendirilmesinde kullanıma uygundur.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Bu standartta başka hiçbir ölçü birimi yer almamaktadır.

Bu standart, eğer varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarına değinme iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1533 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp