ASTM E83 Ekstensometre Sistemlerinin Doğrulanması ve Sınıflandırılmasına İlişkin Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM E83 Ekstensometre Sistemlerinin Doğrulanması ve Sınıflandırılmasına İlişkin Standart Uygulama

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E83 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu uygulama, ekstensometre sistemlerinin doğrulanması ve sınıflandırılmasına yönelik prosedürleri kapsar ancak tam bir satın alma spesifikasyonu olması amaçlanmamıştır.

ASTM E83 Ekstensometre Sistemlerinin Doğrulanması ve Sınıflandırılmasına İlişkin Standart Uygulama

Uygulama yalnızca çekme veya basma gerilimine karşılık gelen uzunluktaki değişikliklerle orantılı değerleri gösteren veya kaydeden aletlere uygulanabilir. Ekstensometre sistemleri hatalarının büyüklüğüne göre sınıflandırılır.

Gerinim boyutsuz bir miktar olduğundan, bu belge, SI veya ABD'deki geleneksel yer değiştirme birimlerini temel alan ekstansometreler için kullanılabilir.

Bu uygulama, ekstensometre sistemlerinin doğrulanması ve sınıflandırılmasına yönelik prosedürleri kapsar ancak tam bir satın alma spesifikasyonu olması amaçlanmamıştır. Uygulama yalnızca çekme veya basma gerilimine karşılık gelen uzunluktaki değişikliklerle orantılı değerleri gösteren veya kaydeden aletlere uygulanabilir. Ekstensometre sistemleri hatalarının büyüklüğüne göre sınıflandırılır. Ekstansometre sistemlerini doğrulama aparatı, simüle edilmiş bir numuneye kontrollü yer değiştirmeler uygulamak ve bu yer değiştirmeleri doğru bir şekilde ölçmek için bir araç sağlamalıdır.

Bu standart, eğer varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarına değinme iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E83 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp