ASTM D7415 Petrol ve Hidrokarbon Bazlı Yağlayıcılardaki Sülfat Yan Ürünlerinin Durum İzlemesi için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D7415 Petrol ve Hidrokarbon Bazlı Yağlayıcılardaki Sülfat Yan Ürünlerinin Durum İzlemesi için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D7415 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, kükürt içeriği 500 ppm'den fazla olan hizmet içi petrol ve hidrokarbon bazlı dizel karter motoru ve motor yağlarındaki sülfat yan ürünlerinin izlenmesini kapsar. Bu test yöntemi, yanma için düşük kükürtlü yakıtlar kullanıldığında kullanılmamalıdır.

ASTM D7415 Petrol ve Hidrokarbon Bazlı Yağlayıcılardaki Sülfat Yan Ürünlerinin Durum İzlemesi için Standart Test

Bu test yöntemi, normal makine çalışmasının bir sonucu olarak hizmet içi petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcılarda sülfat yan ürünlerinin birikmesini izlemek için Fourier Dönüşümü Kızılötesi (FT-IR) spektrometresini kullanır. Sülfat yan ürünleri, yanma sonucu kükürt verilmesinden veya kükürt içeren baz yağ katkı maddelerinin oksidasyonundan kaynaklanabilir. Bu test yöntemi, sülfat yan ürünlerinin seviyesinin ölçülmesine dayalı olarak makinenin çalışma durumunun teşhis edilmesine yardımcı olmak amacıyla hizmet içi petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcılardaki sülfat yan ürünlerinin izlenmesi için hızlı, basit bir spektroskopik kontrol olarak tasarlanmıştır.

Hizmet içi yağ ve yağlayıcı numunelerinde sülfat yan ürünlerini ölçmek için FT-IR spektral verilerinin elde edilmesi Uygulama D7418'de açıklanmaktadır. Bu test yönteminde, hem doğrudan trend analizi hem de diferansiyel (spektral çıkarma) trend analizi kullanılarak sülfat yan ürünleri için ölçüm ve veri yorumlama parametreleri sunulmaktadır.

Bu test yöntemi, kullanımdaki petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcıların sülfat yan ürünleriyle ilişkili spektral değişikliklerin eğilimini temel alır. Uyarılar veya alarm limitleri, tek bir ölçüm için sabit bir minimum değer temelinde ayarlanabilir veya alternatif olarak, ölçülen yanıtın değişim oranına dayalı olabilir.

Bu test yönteminin amacı, herhangi bir makine için normal, uyarıcı, uyarı veya uyarı limitleri oluşturmak veya tavsiye etmek değildir. Bu limitler, makine imalatçısı ve bakım grubunun tavsiyesi ve rehberliği ile birlikte belirlenmelidir.

Bu test yöntemi, petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcılar içindir ve poliol esterler veya fosfat esterler dahil olmak üzere ester bazlı yağlar için geçerli değildir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilecektir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7415 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp