ASTM F2778 Polietereterketon (PEEK) Polimerlerinin Kristallik Yüzdesinin Ölçümü için Test

ASTM Testleri

ASTM F2778 Polietereterketon (PEEK) Polimerlerinin Kristallik Yüzdesinin Ölçümü için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F2778 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, polietereterketon (PEEK) polimerinin bir satıcı tarafından sağlanan dolgulu ve dolgusuz sınıflardaki absorpsiyon spektrumlarının toplanmasını ve ardından kristallik yüzdesinin hesaplanmasını açıklar.

ASTM F2778 Polietereterketon (PEEK) Polimerlerinin Kristallik Yüzdesinin Ölçümü için Test

Malzeme kızılötesi spektroskopi ile değerlendirilir. Absorbans piklerinin yoğunluğu (yüksekliği), malzemede bulunan kristal bölgelerin miktarı ile ilişkilidir.

Bu test yöntemi, numuneler optik olarak düz ve pürüzsüz olduğu sürece enjeksiyonla kalıplanmış parçalar gibi PEEK birleştirilmiş formlar için kullanılabilir.

Kızılötesi yöntemin endüstriyel ve tıbbi sınıf PEEK malzemelerine uygulanabilirliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Kristallik yüzdesi, geniş açılı x-ışını saçılımı (WAXS) kristallik ölçümleri yoluyla kalibrasyonla yapılan R-FTIR ölçümüyle ilişkilidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilecektir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, tehlikeli malzemeleri, işlemleri ve ekipmanı içerebilir. Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Kararda belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2778 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp