ASTM C88 Sodyum Sülfat veya Magnezyum Sülfat Kullanımıyla Agregaların Sağlamlığı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C88 Sodyum Sülfat veya Magnezyum Sülfat Kullanımıyla Agregaların Sağlamlığı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C88 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, beton veya diğer uygulamalarda hava koşullarına maruz kaldığında sağlamlıklarının tahmin edilmesi amacıyla agregaların test edilmesini kapsar.

ASTM C88 Sodyum Sülfat veya Magnezyum Sülfat Kullanımıyla Agregaların Sağlamlığı için Standart Test Yöntemi

Bu, sodyum veya magnezyum sülfatın doymuş çözeltilerine tekrar tekrar daldırılması ve ardından geçirgen gözenek boşluklarında çökelen tuzun kısmen veya tamamen dehidre edilmesi için fırında kurutulmasıyla gerçekleştirilir. Tuzun yeniden suya daldırılması üzerine yeniden hidrasyonundan elde edilen iç genleşme kuvveti, suyun donma sırasındaki genleşmesini simüle eder.

Bu test yöntemi, gerçek hava koşullarına maruz kalan malzemenin servis kayıtlarından yeterli bilginin bulunmadığı durumlarda, agregaların sağlamlığının değerlendirilmesine yardımcı olacak bilgiler sağlar.

Bu test yöntemiyle izin verilen kayıp yüzdesi değerleri genellikle ince ve kaba agregalar için farklıdır ve iki tuzun kullanılmasıyla yapılan test sonuçlarının önemli ölçüde farklı olduğu ve herhangi bir durumda uygun sınırların belirlenmesinde dikkatli olunması gerektiği gerçeğine dikkat edilmelidir.

Bu testler için gereklilikleri içeren spesifikasyonlar. Magnezyum sülfat kullanıldığında test genellikle daha şiddetli olur; buna göre, magnezyum sülfat kullanıldığında izin verilen kayıp yüzdesi sınırları normalde sodyum sülfat kullanıldığında sınırlardan daha yüksektir.

Bu standart, kullanımıyla ilgili güvenlik sorunlarına değinme iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C88 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp