ASTM F2739 Biyomalzeme Yapı İskelelerinde Hücre Canlılığını Ölçmek için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM F2739 Biyomalzeme Yapı İskelelerinde Hücre Canlılığını Ölçmek için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F2739 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, doku mühendisliğinde kullanılanlar gibi gözenekli ve gözeneksiz, sert veya yumuşak biyomateryal iskelelerdeki canlı ve cansız hücrelerin sayısını ve dağılımını değerlendirmek için kullanılabilecek hücre canlılığı testi yöntemlerinin bir kaynağıdır.

ASTM F2739 Biyomalzeme Yapı İskelelerinde Hücre Canlılığını Ölçmek için Standart Test

Mevcut tekniklerin bir özetini sağlamanın yanı sıra, bu kılavuz, doğru hücre canlılığı analizine müdahale edebilecek malzemeye özgü hücre analizleri etkileşimlerini açıklar ve yapı iskelesi malzemesi/hücre canlılığından nasıl kaçınılacağına veya bunların nasıl hesaba katılacağına veya her ikisine birden ilişkin rehberlik içerir.

Bu yöntemler, in vitro olarak kültürlenmiş hücreleri içeren 3 boyutlu iskeleler veya canlı organizmalara implantasyondan sonra alınan iskele/hücre yapıları için kullanılabilir.

Bu standart, hücre canlılığı test yöntemlerinin uygulanmasına dayalı kabul kriterleri önermemektedir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilecektir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Kararda belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2739 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp