ASTM F641 İmplante Edilebilir Epoksi Elektronik Kapsülleyiciler için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM F641 İmplante Edilebilir Epoksi Elektronik Kapsülleyiciler için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F641 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, bisfenol A'nın diglisidil eterlerine ve amino fonksiyonel kürleme maddelerine veya amin katalizörlerine dayalı termoset plastikleri kapsar.

ASTM F641 İmplante Edilebilir Epoksi Elektronik Kapsülleyiciler için Standart Test

Bu standardın kapsadığı epoksi kapsülleyicilerin, puls üreteçleri, telemetri cihazları ve RF alıcıları gibi vücuda yerleştirilebilir tıbbi cihazlar için doku uyumlu bir koruyucu kaplama sağlaması amaçlanmaktadır. Epoksi plastiklerin biyouyumluluğu belirlenmemiştir.

Epoksi plastik, epoksi reçinelerinden, belirli sertleştirici maddelerden veya katalizörlerden ve çeşitli katkı maddelerinden oluşan polimer sınıfına ilişkin genel bir terimdir.

Pek çok bileşim ve formülasyon bu kategoriye girdiğinden, üreticinin belirli bileşimin veya formülasyonun amaçlanan kullanım için mevcut son teknoloji test yöntemleriyle implante edilebilirlik güvenliğini sağlaması önemlidir. Bu standart, bu tür implante edilebilir kapsülleyiciler için standartlaştırılmış biyouyumluluk değerlendirmesi için bir temel olarak kullanılabilir.

Bu standart, vücuda yerleştirilebilir elektronik devreler için epoksi kapsülleyicilerin yalnızca başlangıç ​​niteliklerini kapsar. Gereksinimlerin bazıları rutin lottan lota kalite kontrolü için geçerli değildir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F641 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp