ASTM C227 Çimento - Agrega Kombinasyonlarının Potansiyel Alkali Reaktivitesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C227 Çimento - Agrega Kombinasyonlarının Potansiyel Alkali Reaktivitesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C227 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, çimento-agrega kombinasyonlarının, alkaliler (sodyum ve potasyum) ile ilişkili hidroksil iyonlarını içeren genişleyen reaksiyonlara karşı duyarlılığının, kombinasyonu içeren harç çubuklarının uzunluğundaki artışın (veya azalmanın) belirli koşullar altında depolama sırasında ölçülmesi yoluyla belirlenmesini kapsar.

ASTM C227 Çimento - Agrega Kombinasyonlarının Potansiyel Alkali Reaktivitesi için Standart Test Yöntemi

Genleşme reaksiyonlarına katılan alkaliler genellikle çimentodan elde edilir; bazı durumlarda betonun diğer bileşenlerinden veya dış kaynaklardan elde edilebilirler. Agregatların iki tür alkali reaktivitesi bilinmektedir:

  • Belirli silisli kayaları, mineralleri ve doğal veya yapay camları içeren bir alkali-silika reaksiyonu;
  • Belirli kalsitik dolomitler ve dolomitik kireçtaşlarında dolomit içeren bir alkali-karbonat reaksiyonu.

Bu test yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen testlerin sonuçlarını, kullanımdaki betondaki çimento-agrega kombinasyonlarının performansı, agregaların petrografik inceleme sonuçları ve agregaların kimyasal yöntemlerle potansiyel reaktivitesine ilişkin testlerin sonuçları ile ilişkilendiren veriler, Test Yöntemi C289 ve betonda çimento-agrega kombinasyonlarının kullanımına ilişkin sonuçlar ve öneriler için temel olarak bu test yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen testlerin sonuçlarının kullanılmasıyla bağlantılı olarak danışılmalıdır.

Bu standart, eğer varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarına değinme iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C227 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp