ASTM D7624 Petrol ve Hidrokarbon Bazlı Yağlayıcılarda Nitrasyonun Durumunun İzlenmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D7624 Petrol ve Hidrokarbon Bazlı Yağlayıcılarda Nitrasyonun Durumunun İzlenmesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D7624 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, benzin ve doğal gaz motor yağlarındaki nitrasyonun yanı sıra yanma prosesi veya nitrasyon bileşiklerinin diğer oluşum yollarından dolayı nitrasyon yan ürünlerinin oluşabileceği diğer yağlayıcı türlerindeki nitrasyonun izlenmesini kapsar.

ASTM D7624 Petrol ve Hidrokarbon Bazlı Yağlayıcılarda Nitrasyonun Durumunun İzlenmesi için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, normal makine çalışmasının bir sonucu olarak hizmet içi petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcılarda nitrasyon yan ürünlerinin birikmesini izlemek için FT-IR spektroskopisini kullanır. Benzinli ve doğal gazlı motor yağlarındaki nitrasyon seviyeleri, yanma yan ürünleri egzoz gazı devridaimi veya bir kaçak nedeniyle yağ ile reaksiyona girdiğinden yükselir. Bu test yöntemi, yağdaki nitrasyon seviyesinin ölçülmesine dayalı olarak makinenin çalışma durumunun teşhis edilmesine yardımcı olmak amacıyla hizmet içi petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcılarda nitrasyonun izlenmesi için hızlı, basit bir spektroskopik kontrol olarak tasarlanmıştır.

Kullanımdaki yağ ve yağlayıcı numunelerinde nitrasyonu ölçmek için FT-IR spektral verilerinin elde edilmesi Uygulama D7418'de açıklanmıştır. Bu test yönteminde, hem doğrudan trend analizi hem de diferansiyel (spektral çıkarma) trend analizi kullanılarak nitrasyon için ölçüm ve veri yorumlama parametreleri sunulmaktadır.

Bu test yönteminin amacı, herhangi bir makine için normal, uyarıcı, uyarı veya alarm limitleri oluşturmak veya tavsiye etmek değildir. Bu limitler, makine imalatçısı ve bakım grubunun tavsiyesi ve rehberliği ile birlikte belirlenmelidir.

Bu test yöntemi, petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcılar içindir ve poliol esterler veya fosfat esterler dahil olmak üzere ester bazlı yağlar için geçerli değildir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilecektir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7624 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp